VCHD Cargo zavedla přímé linkové přepravy do Irska

| |

Česká přepravní společnost VCHD Cargo zahájila pilotní projekt dokládkových přeprav do Irska v režimu „direct“. Pro společnost  LEEL COILS EUROPE přepravuje výrobky pro segment OEM s využitím přímého trajektu z Francie do Irska. Řešení, které umožňuje vyhnout se celním procedurám při tranzitu přes Velkou Británii, přináší časový i ekonomický benefit.

Společnost LEEL COILS EUROPE s.r.o. je přední evropský výrobce a dodavatel tepelných výměníků pro OEM (original equipment manifacturer) odběratele. Mezi její klíčové trhy patří také Irsko, které bylo tradičně zavážené trasou přes Velkou Británii. Vystoupení Velké Británie z Evropské unie a zavedení celního řízení i pro tranzitní zásilky ohrozilo plynulost dodávek ze zemí EU určených pro irský trh. Proto společnost VCHD Cargo přišla s novým řešením a vyhrála tak výběrové řízení LEEL COILS EUROPE na přepravy do této destinace.

„Naše společnost vstupuje do každého výběrového řízení s maximálním zájmem a snahou využít naše profesní znalosti a zkušenosti včetně možných synergií,“ říká Martin Hustoles, obchodní ředitel společnosti VCHD Cargo a. s., a upřesňuje, „společnosti LEEL COILS EUROPE jsme nabídli řešení pozemních přeprav s využitím trajektu z francouzského města Cherbourg do irského přístavu Dublin, které umožňuje garantovat stabilní doručovací časy a nabízí vyvážený poměr kvality a ceny.“

Přepravní linku mezi Českou republikou a Irskem s dodacím časem 120 hodin nabízí VCHD Cargo v pilotním režimu jedenkrát týdně a její kapacitu lze dále navýšit podle aktuální poptávky zákazníků. Realizaci této linky má na starosti pobočka VCHD Cargo a.s. České Budějovice.

„Těší mě, že naše řešení a jeho přidaná hodnota pomáhají výrobním společnostem, jako je LEEL COILS EUROPE, bezproblémově dodávat výrobky na jejich cílové trhy,“ uvádí Ing. Petr Kozel, CEO a předseda představenstva VCHD Cargo a.s., a doplňuje, „znovu se tak potvrzuje, že doprava a logistické procesy významně ovlivňují prodejní strategie a budoucnost výrobních i obchodních společností, a já jsem rád, že my ve VCHD Cargo naplňujeme naše poslání nejen poskytovat kvalitní a spolehlivé přepravní služby, ale také pomáhat našim zákazníkům v nastavování celého supply chainu.“

Předchozí

První místo v soutěži marketingu a komunikace pro Gebrüder Weiss ČR

DB Schenker slaví 30 let na trhu

Další