Scania v listopadu představí modernizovaná nákladní vozidla

| |

Scania zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2021 rekordní prodeje současné řady nákladních vozidel. Aby Scania poskytla svým zákazníkům lepší podklady pro rozhodování, oznámila, že v listopadu 2021 představí výrazně aktualizovanou řadu nákladních vozidel s motory Euro 6.

„Vzhledem k situaci s rekordní poptávkou, nedostatkem polovodičů a blížícímu se představení nové produktové řady jsme se rozhodli vyložit karty na stůl,“ říká Alexander Vlaskamp, výkonný viceprezident a vedoucí prodeje a marketingu společnosti Scania. 

„Zápasíme však s nedostatkem polovodičů, stejně jako ostatní v tomto odvětví. To má za následek dlouhé dodací lhůty a v některých případech i zpoždění dodávek. Kromě toho se připravujeme na uvedení největší novinky od roku 2016. V této situaci jsme se rozhodli, že je fér poskytnout potenciálním zákazníkům lepší podklady pro rozhodování o koupi nového vozidla Scania”.

Scania nezveřejňuje přesné načasování ani konkrétní novinku, ale slibuje mimo jiné „podstatné“ zlepšení spotřeby paliva ve srovnání se současnou “řadou” a také modernizaci podvozku. To je třeba zvláště pozorně vnímat v souvislosti s tím, že nákladní automobily Scania byly díky své efektivitě v dopravě pět let po sobě vyhlášeny předními německými odbornými časopisy jako „Green Truck“.

Zákazníci mohou prostřednictvím svých kontaktních osob Scania zaznamenat svůj zájem o objednání nákladních vozidel z aktualizované produktové řady. Běžný objednávkový systém na tyto nákladní vozy bude otevřen až v listopadu. Zákazníci, kteří svůj zájem předběžně zaregistrovali, pak budou obslouženi přednostně.

„Během podzimu budeme pokračovat v informování našich prodejců a ujistíme se, že na listopad máme připraveny všechny nástroje a informace pro uvedení nové 13litrové řady pohonných jednotek,“ říká Vlaskamp. „Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení, že mají možnost buď si vybrat skvělý vůz ze současné řady, nebo zvolit výrazně inovovaná vozidla, jejichž výroba bude zahájena v průběhu druhého čtvrtletí roku 2022.“

Zavedením nové pohonné jednotky Scania demonstruje svůj závazek podporovat přechod k udržitelnému systému dopravy v souladu s Pařížskou dohodou. Scania byla prvním výrobcem těžkých užitkových vozidel, jehož plán a cíle byly schváleny iniciativou Science Based Target (SBTi).

Předchozí

Nový paket Caddy PanAmericana

BMW X2: Stylové městské auto, které myslí na ekologii

Další