Scania 540 S – vítěz srovnávacích testů

| |

Scania se na podzim loňského roku zúčastnila v Německu dvou srovnávacích testů pořádaných odbornými časopisy. Nyní byly zveřejněny výsledky, které ukázaly, že 1000 Punkte Test i European Truck Challenge (ETC) ovládla Scania s velkým náskokem. 

„Vítězství v těchto srovnávacích testech je dalším důkazem vedoucího postavení společnosti Scania v odvětví dopravy,“ říká Stefan Dorski, výkonný viceprezident a vedoucí divize nákladních vozidel Scania. „Posouzení všech relevantních aspektů našich produktů pomocí vědeckých metod ze strany nezávislých a zkušených novinářů a jejich porovnání s našimi konkurenty přináší výsledky, které jsou pro potenciální zájemce o nákladní vozidla vysoce relevantní.“

1000 Punkte Test a ETC patří k nejuznávanějším srovnávacím testům těžkých nákladních vozidel na světě. Jsou organizovány německými odbornými časopisy za účasti zkušených novinářů z různých zemí. Posuzují se jak vlastnosti kabiny, jako je prostor řidiče, pohodlí při spánku a hladina hluku, tak i další aspekty, v podobě ovladatelnosti na silnici, řazení a snadnost údržby. 

Nákladní vozidla rovněž najedou více než 300 km na různých typech veřejných komunikací. Přitom jsou vybavena kalibrovanými zařízeními pro měření paliva, která potvrzují skutečnou spotřebu s maximální přesností. V rámci každého aspektu jsou následně přidělena odpovídající skóre, jež tvoří finální výsledek jednotlivých nákladních vozidel.

„V obou těchto testech jsme získali nejvyšší celkové skóre. Osobně jsem ale nejvíce hrdý na skutečnost, že naše nákladní vozidlo má nejnižší spotřebu paliva a současně nabízí nejvyšší průměrnou rychlost,“ uvádí Dorski. „To jen podtrhuje vysokou efektivitu dopravy, která je společnosti Scania vlastní. Nejen že tak naši zákazníci budou těžit z vynikajícího výsledku, ale jedná se také o významný příspěvek – tady a teď – v boji proti klimatickým výzvám způsobeným emisemi CO2, jimž svět čelí.“

„1000 Punkte Test“, který organizuje Michael Kern, je publikován v několika odborných časopisech, včetně „Lastauto Omnibus“. Porovnání se konalo v říjnu 2020 s vozidly Scania 540 S, MAN TGX 18.510 BLS a Mercedes Actros 1853 LS. 

ETC, za nímž stojí Hans-Jürgen Wildhage, je publikován v „KFZ Anzeiger“ a několika dalších časopisech. Testu pořádaného v listopadu 2020 se zúčastnila nákladní vozidla DAF XF 530, Scania 540 S, MAN TGX 18.510 BLS a Mercedes Actros 1853 LS. 

K účasti v obou testech byli pozváni všichni významní evropští výrobci.

Předchozí

SOR dodá další autobusy do Mostu a Litvínova

DKV zahajuje zelenou misi

Další