SOR dodá další autobusy do Mostu a Litvínova

| |

Do konce roku bude v Mostě a Litvínově jezdit už třináct autobusů SOR NS 12. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova nakoupí další čtyři autobusy SOR NS 12. Zaplatí za ně 21,25 milionu korun.

opravní podnik obou měst byl prvním v zemi, kde došlo k nasazení autobusů SOR NS 12. SOR Libchavy vyhrál veřejnou soutěž, která na nákup čtyř autobusů proběhla. Všechny autobusy mají být dodány do 3. prosince letošního roku.

Pro SOR jde o třetí zakázku s novými autobusy v Mostě, kterou vyhrál, poslední kontrakt uzavíral dopravce loni v lednu. Oproti poslednímu kontraktu je nová zakázka o necelého půl milionu korun levnější. Celkem bude mít dopravce ve flotile už 13 těchto autobusů. Vozy budou vybaveny vnitřním kamerovým systémem, včetně čelní kamery, a USB porty pro dobíjení drobné elektroniky, bude jich nejméně pět. Všechny dveře vozidla budou vybaveny automatickým počítáním cestujících pracujícím na principu infra senzoru. Součástí dodávky bude i software na vyhodnocování obsazenosti vozidla na jednotlivých zastávkách

Předchozí

Ford představuje prodlouženou verzi Transitu

Scania 540 S – vítěz srovnávacích testů

Další