Nový Citan zazářil v anketě Mezinárodní dodávka roku 2022

| |

Nový Mercedes-Benz Citan a Renault Kangoo zvítězily společně v anketě Mezinárodní dodávka roku 2022 (International Van of the Year, IVOTY). Prestižní ocenění bylo předáváno 17. listopadu na slavnostním večeru výstavy Solutrans ve francouzském Lyonu. Mezinárodní ocenění letos slaví 30 let existence a pro Mercedes-Benz se jedná o čtvrté vítězství.

Při hodnocení nového Kangoo a Citanu vzala porota do úvahy dlouholetý projekt spolupráce mezi francouzskou a německou automobilkou, ve kterém každá značka vnesla do společného vývojového programu svoji DNA a tím i jedinečné vlastnosti, což vedlo ke vzniku dvou vozidel s různými charakteristikami. „Program ocenění vstupuje již do čtvrté dekády, ale filozofie a cíle zůstaly nezměněné, a to i přes vysokou úroveň technologií a inovací, kterých dosahují výrobci, i plnění tržních trendů. Hlavním kritériem pro ocenění Mezinárodní dodávka roku je přínos vozidel k účinnosti, bezpečnosti, udržitelnosti a ekologickým standardům v sektoru lehkých užitkových vozidel. O cenu IVOTY 2022 se ucházely jak tradiční dodávky s dieselovým pohonem, tak i výběr elektrických (BEV) variant. Na začátku bylo čtrnáct nových dodávek, které nedávno uvedlo na trh jedenáct výrobců lehkých užitkových vozidel, načež celoevropská porota IVOTY zvolila celkového vítěze,“ řekl Jarlath Sweeney, předseda IVOTY.

Marcus Breitschwerdt, Head of Mercedes-Benz Vans, k obdržení ocenění uvedl: „Jsme potěšeni, že náš nový Mercedes-Benz Citan získal ocenění Mezinárodní dodávka roku 2022. Citan byl kompletně přepracován profesionály pro profesionály a dokonale doplňuje naše stávající portfolio Mercedes-Benz Vans. Jak skříňová dodávka, tak tourer nabízejí našim zákazníkům široké možnosti využití a vysokou míru funkčnosti s extrémně vysokým jízdním komfortem a osvědčenými bezpečnostními standardy Mercedes-Benz. Jako pravý Mercedes-Benz doplňuje naši rodinu dodávek. Velké díky za toto skvělé ocenění porotě Mezinárodní dodávka roku!“

Předchozí

Nová generace motorů Renault Trucks přináší až 10% úsporu paliva

Scania Super: Na vrcholu

Další