ICA Sweden začíná svou cestu elektrifikace s Volvo Trucks

| | ,

Společnost Volvo Trucks dodává plně elektrické nákladní vozidlo přednímu švédskému maloobchodnímu řetězci s potravinami ICA Sweden, který zahájil přechod na elektrickou přepravu. Vozidlo bude dodávat chlazené zboží do Stockholmu. Kromě toho, že vozidlo nejezdí na fosilní palivo, přispěje k významnému snížení hladiny hluku a znečištění ovzduší.

Nové Volvo FE Electric bude uvedeno do provozu během první poloviny roku 2021 a bude fungovat v rámci každodenních dopravních úkolů ICA. Tato dodávka představuje důležitý první krok ve spolupráci mezi společnostmi Volvo Trucks a ICA, která byla oznámena v listopadu 2020, a která přinese elektrifikovaná řešení ke snížení dopadu nákladní dopravy na životní prostředí.

Aby bylo možné určit vhodné trasy pro elektrifikaci, odborníci ICA a Volvo Trucks na elektromobilitu společně studovali parametry, jako je nosnost, jízdní cykly, dojezd a konstrukce karoserie, aby optimalizovali oblasti použití nového elektrického vozidla v provozu ICA.

„Společně s ICA jsme analyzovali několik přepravních tras v rámci jejich švédské logistické sítě s podporou elektrického simulátoru dosahu společnosti Volvo Trucks.“ Sdílení a analýza podrobných údajů bylo zásadní pro pomoc při výpočtu spotřeby energie pro přepravu – včetně nakládky a vykládky – v reálných trasách a dopravních situacích v reálném čase, a tedy při hledání nejlepšího možného řešení pro každodenní úkoly přepravy ICA, “vysvětluje Johan Larsson , ředitel elektrifikace společnosti Volvo Trucks.

Plně elektrické vozidlo Volvo objednané společností ICA nevyžaduje žádné zvláštní denní nabíjení pro konkrétní trasu, což usnadňuje výměnu stávajícího vozidla za elektrický model.

ICA Sweden a Volvo Trucks mají rozsáhlé zkušenosti s prací na snižování dopadu svých činností na životní prostředí. Skupina ICA si stanovila cíl, aby její švédská dceřiná společnost měla do roku 2030 systém silniční přepravy zcela bez fosilních zdrojů a pro městské aglomerace by měl být tento cíl splněn již do roku 2025. Cíle bude dosaženo investicí do nových technologií a zkoumáním toho, jak lze podpořit iniciativy na zvýšení národní produkce biopaliv.

Důležitou součástí spolupráce mezi společnostmi Volvo Trucks a ICA jsou řešení elektrifikované přepravy ve Švédsku, a to jak v centrech měst, tak případně i na delších trasách mezi městy. ICA Sweden a Volvo Trucks budou spolupracovat na položení základů řešení elektrické přepravy využitím stávajících nabídek produktů a služeb a společným testováním nových technologií. Obě společnosti budou společně pokračovat ve zkoumání možností další elektrifikace přepravy v logistické síti ICA Sweden.

„Jsme velmi rádi, že jsme zahájili naši cestu elektrifikace se společností ICA.“ Neustále pracujeme na minimalizaci dopadů na životní prostředí v celém našem hodnotovém řetězci a rostoucí využívání elektrické přepravy je toho konkrétním důkazem. Díky naší spolupráci se společností Volvo Trucks máme příležitost přizpůsobit řešení elektrické přepravy, které nejen splňuje požadavky na kapacitu a dojezd našich nákladních vozidel, ale také přispívá k výrazně ekologičtější přepravě, “říká Emma Lindström, ředitelka logistiky ICA Švédsko.

Volvo FE Electric, které bylo uvedeno na trh v roce 2019, a sesterský model Volvo FL Electric jsou plně elektrická nákladní vozidla, která jsou velmi vhodná pro městskou distribuci a svoz odpadu. Společnost Volvo Trucks nyní také provádí testy na svých elektrických těžkých nákladních vozidlech Volvo FH, Volvo FM a Volvo FMX, která budou používána jak pro regionální přepravu, tak pro stavebnictví v Evropě. Prodej těchto nákladních vozidel začíná v roce 2021, sériová výroba bude zahájena v roce 2022.

Fakta o vozidle Volvo FE Electric pro ICA Švédsko

  • Volvo FE Electric 6 x 2
  • Celková hmotnost soupravy 26 tun
  • Čtyři baterie s 66 kWh / baterií
  • Nástavba s chladicí jednotkou napájenou z baterie nákladního vozidla je instalována partnerem
  • Volvo FE Electric a Volvo FL Electric jsou v sériové výrobě od roku 2019.
Předchozí

I přes těžkou situaci v roce 2020 si trh s manipulační technikou vedl dobře

Nové vozidlo Scania pro svoz odpadu v Moravské Třebové

Další