Slavnostní předání eSprinterů do flotily PPL

| |

PPL se vydává do elektrizující a pozitivně nabité budoucnosti a pomáhá jí k tomu Mercedes-Benz. PPL právě převzalo od Mercedes-Benz první vozy eSprinter čistě na elektrický pohon. Jako jeden z nejsilnějších hráčů na trhu v oblasti balíkové přepravy má PPL velké plány v oblasti elektromobility. 

Slavnostního předání se tak zúčastnili zástupci PPL CEO Petr Horák, provozní ředitel David Voznička, partnerský dopravce PPL Martin Kulhánek a Batiste Pascalin, generální ředitel prodeje a marketingu Mercedes-Benz Vans Central Eastern Europe. „Jsme velice rádi, že náš elektrický eSprinter může pomoci společnosti PPL snížit provoznínáklady i uhlíkovou stopu vozového parku. V posledních měsících došlo k silnému nárůstu poptávky po elektrických dodávkách v mnoha odvětvích. Segment CEP (Courier Express Parcel) však představuje absolutního lídra v přechodu na lokální bezemisní provoz. Dodávková vozidla Mercedes-Benz jsou připravena tuto změnu plně podpořit, a to nejen díky své nabídce nejmodernějších produktů a služeb. Našim zákazníkům, kteří plánují elektrifikaci svých flotil, poskytujeme rovněž odborné poradenství na míru jejich požadavkům,“ vysvětluje Batiste Pascalin, generální ředitel prodeje a marketingu Mercedes-Benz Vans Central Eastern Europe.

Strategie a vize obou společností se shodují. „Téma elektromobility a dlouhodobé aktivity určené ke snižování emisí jsou pro naši budoucnost klíčové, a proto jsou významnou součástí naší firemní strategie. Připravujeme programy se zaměřením na zelenou logistiku pokrývající všechny klíčové oblasti tvorby emisí – od autonomních budov a energie z obnovitelných zdrojů přes kamionové přepravy a ekologičtějšího doručování zásilek až po eliminaci tisku papírů v našich procesech,“ uvádí Petr Horák, CEOspolečnosti PPL s. r. o., která doručí nejen po České republice, ale i v zahraničí desítky milionů balíků ročně. A eSprinter pro PPL je dokonale vyladěný pro potřeby společnosti, zejména co se týče kapacity baterií, jejich váhy a doby dobíjení. Je tak ideálním společníkem na cestě k ekologičtějšímu doručování.

Předchozí

V České Lípě oslavili 60 let pravidelné autobusové dopravy

Scania představuje nový autobus pro dálkovou přepravu

Další