Přímé námořní spojení Aucklandu a Christchurch

| |

Přímý vstup Gebrüder Weiss na trh v Austrálii a na Novém Zélandu se odehrál teprve v červenci loňského roku, přesto již nyní hlásí místní zastoupení společnosti růst objemu zakázek, počtu poboček i stěhování sídla GW Australia v Melbourne.

„Před 9 měsíci jsme otevřeli vlastní kanceláře v Sydney a Melbourne, spolu s novozélandskou pobočkou v Auckladu.  Od té doby narostly počty našich kolegů, zejména v Melbourne, v říjnu 2020 pak byla v Christchurch otevřena čtvrtá pobočka Gebrüder Weiss Air & Sea na jižní polokouli,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Na první pohled by se mohlo zdát, že dopravní spojení Jižního a Severního ostrova Nového Zélandu má pouze regionální význam, v rámci sítě Gebrüder Weiss však nová námořní služba přináší podstatnou globální výhodu. „Naše zámořské kanceláře nyní mohou realizovat zásilky přímo na Nový Zéland do Aucklandu, namísto přes Singapur do Christchurch jako dříve. To znamená zkrácení doby přepravy až o 10 dní,“ vysvětluje Jan Kodada.

Pozitivní vývoj registrují u Gebrüder Weiss také v oblasti portfolia služeb. Klienti na Novém Zélandu těží z rychlého a efektivního spojení mezi severním a jižním ostrovem. Jednou týdně lze konsolidované zásilky FCL a LCL přepravovat lodí z Aucklandu do Christchurch a odtud pozemní dopravou do místa určení. 

V roce 2021 očekává Gebrüder Weiss v oblasti Oceánie další posilování svojí pozice na trhu. „V březnu jsme získali zakázku v rámci významného mezinárodního projektu, který zahrnoval dovoz více než sto standardních a OOG (Out of Gauge) kontejnerů na Nový Zéland. Náš tým v Sydney se úspěšně rozrůstá a kolegové v Melbourne se v dubnu stěhují do nové kanceláře v Melbourne,“ uzavírá Jan Kodada.

Předchozí

Novinka: Opravné nýty s drátem

Nové modelové řady lehkých užitkových vozů Renault

Další