DPD poprvé v historii zveřejňuje počet přepravených balíků

| |

Společnost DPD, největší soukromý přepravce v České republice poprvé v historii zveřejňuje počet přepravených balíků – za rok 2020 jich bylo 44 milionů, v roce 2021 pak do konce dubna téměř 16 milionů. Letos společnost očekává, že zásilek doručí až 50 milionů. 

„Očekáváme, že letos se do objemů přepravených zásilek naplno promítne kromě pandemie také balíková divize Geis, kterou jsme koupili v loňském roce a celý proces akvizice byl dokončen před pár týdny. Ke konci roku pak očekáváme již tradiční navýšení objemů vzhledem k vánoční sezóně,“ vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel DPD v České republice. 

DPD letos rozšířila kromě řady svých kurýrů na 1800 i počet výdejních míst Pickup na 1300. Již loni se společnost stala součástí městského depa na pražském Těšnově, odkud bezemisně pomocí pěších a cyklokurýrů doručila již desítky tisíc balíků a v současné chvíli intenzivně pracuje na tom, aby se podílela také na podobném projektu na pražském Smíchově, který připravuje pražský Magistrát.

Předchozí

Nový Eclipse Cross plug-in hybrid uveden na český trh

Scania otevřela nový servis v Mladé Boleslavi

Další