Dochází ke sloučení funkcí generálního ředitele skupiny TRATON SE a společnosti Scania

| |

S účinností od 1. října se Christian Levin ujímá změněné funkce, která spojuje jeho dosavadní funkci prezidenta a generálního ředitele společnosti Scania s funkcí prezidenta a generálního ředitele skupiny TRATON SE.

Generální ředitel skupiny TRATON SE Matthias Gründler a její finanční ředitel Christian Schulz opustí společnost k 30. září 2021. Současně bude stávající prezident a generální ředitel společnosti Scania Christian Levin jmenován s platností od 1. října 2021 do čela skupiny TRATON SE jako nový generální ředitel. Novou finanční ředitelkou se od 1. října 2021 stane Annette Danielski, která v současnosti vede oddělení podnikových financí skupiny TRATON SE.

„Je mi ctí převzít funkci generálního ředitele skupiny TRATON SE a zároveň pokračovat ve funkci generálního ředitele společnosti Scania. Do budoucna se hodláme zaměřovat na transformaci podnikání do nových technologických oblastí a geografických regionů. Současně chceme využívat další synergie prostřednictvím modularizace a přizpůsobitelnosti,“ uvádí Christian Levin, nastupující generální ředitel skupiny TRATON SE a prezident a generální ředitel společnosti Scania.

Levin dodává: „Vývoj skupiny TRATON SE pokračuje a navazuje na strategii skupiny TRATON SE, kterou vytvořilo současné vedení a která je nyní posouvána na další úroveň. Tato strategie zahrnuje silnější zaměření na udržitelnost mimo jiné prostřednictvím e-mobility, digitalizace a konektivity, pokračující integraci společnosti Navistar a růst na severoamerickém trhu, jakož i pokračující investice v Číně v příštích několika letech. Tato změna se bude skládat z několika kroků realizovaných v průběhu času a do konce roku bude představen úplnější plán.“

V rámci tohoto dalšího kroku na cestě skupiny TRATON SE budou i nadále využívány síla, kompetence a obchodní logika jednotlivých značek této skupiny – MAN, Navistar, Scania a Volkswagen Caminões e Ônibus.

„Strategii nazvanou Global Champion jsme byli schopni realizovat rychleji, než jsme očekávali. To znamená, že skupina TRATON SE má nyní stabilní zázemí na mezinárodní úrovni. Aktuálně je úkolem dovést skupinu TRATON SE do udržitelné budoucnosti přesahující tradiční obchodní modely a způsoby myšlení. S Christianem Levinem v čele může nyní skupina TRATON SE ještě více profitovat ze své vůdčí značky Scania. Christian Levin je přesně tou správnou osobou pro tento úkol a přeji jemu i celému týmu skupiny TRATON SE mnoho úspěchů,“ prohlásil Matthias Gründler, generální ředitel skupiny TRATON SE.

„Rád bych jménem celé dozorčí rady výslovně poděkoval Matthiasi Gründlerovi a Christianu Schulzovi za odvedenou práci a dosažené společné úspěchy. Oba vehementně prosazovali realizaci strategie Global Champion a dosáhli tak v krátké době významných milníků pro skupinu TRATON SE. Christiana Levina vnímám jako silného vůdce, který bude psát další kapitolu v historii skupiny. Má mou plnou podporu a věřím, že bude udávat správný směr na cestě k větší ziskovosti a růstu. Christian Levin a Annette Danielski budou následně realizovat společně vytvořenou novou strategii skupiny TRATON SE,“ říká Hans Dieter Pötsch, předseda dozorčí rady skupiny TRATON SE.

Předchozí

Společnosti Wüllhorst a Orlaco nabízejí inovativní pohledy na bezpečnost

Gebrüder Weiss dokončil rozšíření centrály v Jenči u Prahy

Další