Citroën C3 Aircross přichází v modernizované verzi

| | ,

Citroën C3 Aircross, jehož se od uvedení na trh na konci roku 2017 prodalo téměř 330 000 exemplářů, pokračuje v ofenzivě ve svém velmi konkurenčním segmentu. Zákazníci okamžitě ocenili jeho výrazný, poutavý a maximálně přizpůsobitelný design, prostornost a bezkonkurenční modularitu. 

Vůz je díky kompaktním vnějším rozměrům a velkorysému prostoru uvnitř všestranně použitelný a je ideálním vozem pro aktivní zákazníky, kteří hledají stále větší pohodlí a modularitu a současně vysokou míru ovladatelnosti a hbitosti v každodenním provozu. Přepracovaný C3 Aircross SUV nabízí ještě výraznější charakter, který je reprezentativnější a modernější, byl posílen komfort na palubě, klid a všestrannost použití.

Výraznější styl

C3 Aircross si na trhu, kde se objevují stále nižší tvary SUV, které jsou stále blíže sedanům, prosazuje svůj SUV charakter a nabízí objemnou siluetu ukazující na velký prostor na palubě a postoj dominující díky zvýšené světlé výšce a velkým kolům celé silnici. Svůj rozdíl zdůrazňuje pomocí prahových lišt, podběhů kol, předních a zadních lapačů nečistot a střešního nosiče, který graficky podtrhuje plné a velkorysé tvary vozu. Zatímco C3 Aircross vyjadřoval při svém uvedení na trh svým designem a možnostmi personalizace laskavost a svěžest, nový C3 Aircross dosáhl dospělého věku. Při zachování své originality a ducha mění svůj hravý přístup a přesunuje se na vyšší úroveň, na níž klade důraz na vyzrálejší charakter s vyšší kvalitou, což odpovídá očekáváním trhu.

Citroën C3 Aircross

Nová čelní strana upoutá na první pohled, zejména díky novému podpisu předních světel. Dvojité chromované lišty jsou protaženy k LED světlometům podobně jako u nové C3 nebo nové C4, ale jsou ještě propracovanější. LED světlomety jsou zárukou více světla a bezpečnosti a podporují pocit bezpečí na silnici. C3 Aircross získal také novou mřížku chladiče s novým geometrickým vzorem a robustnost vozu posiluje i nový stříbrně šedý nájezdový chránič s barevnými prvky. Nový C3 Aircross stojí na velkých kolech, má vysokou horizontální kapotu, velkorysé objemy a 360° ochranné prvky, které odrážejí kontinuální prosklení podél celé karoserie. Díky svému výraznému vzhledu se v segmentu B-SUV odlišuje na první pohled. 

Možnosti personalizace

Nový C3 Aircross nabízí vyvinutější program personalizace, aby uspokojil všechny zákazníky, kteří si tak mohou upravit na míru své jedinečné SUV, které je pak osobité, charakteristické a v souladu s image každého z nich.  C3 Aircross je vybaven koly s ještě grafičtějším a dynamičtějším designem ve velikosti 16″ a 17″, v provedení s diamantovým výbrusem, nebo „full black“ pro elegantnější, nebo mužnější vzhled.

Větší a luxusnější výběr personalizace pokračuje i v kabině, kde je možné si zvolit jeden ze 4 různých stylů, z nichž každý má svou vlastní identitu a dokáže tak splnit očekávání a vkus každého zákazníka. Eleganci stylů Metropolitan Graphite a Hype Grey podtrhuje nové prošití, které je pro Citroën charakteristické a je na trhu jedinečné. Je na něm motiv loga, který se poprvé objevil ve voze Nová C4.

Sedadla pro větší pohodlí

Nový C3 Aircross umožňuje svým zákazníkům cítit se za volantem jako doma a pohodu na palubě posiluje i prostřednictvím svého programu Citroën Advanced Comfort. Kromě odpružení, jehož nastavení zaručuje plynulost jízdy, která je v tomto segmentu zcela bezkonkurenční, nabízí C3 Aircross větší jízdní komfort díky novým sedadlům Advanced Comfort, které se poprvé objevily ve voze C5 Aircross. Sedadla Advanced Comfort, která jsou k dispozici u stylů interiéru Urban Blue, Metropolitan Graphite a Hype Grey.

Prostornost

Nový C3 Aircross si zachovává svou modularitu, prostornost a prosvětlení pro větší pohodlí a všestrannost. Díky své kompaktní délce 416 cm, která mu zajišťuje snadnou ovladatelnost a hbitost, přináší C3 Aircross do svého segmentu unikátní nabídku s jedinečným vnitřním prostorem. C3 Aircross dále nabízí vynikající prostornost, zejména pak velkorysý prostor pro nohy na zadních sedadlech a lepší výšku ke stropu, které jsou v tomto segmentu výjimečné. Jeho modularita nemá obdoby, a to díky lavici dělené na 2 samostatné části a s posuvem 150 mm či možnosti sklopení opěradla předního sedadla do polohy stolek, čímž se délka zavazadlového prostoru prodlouží na 240 cm, což umožňuje bezpečnou přepravu zvláště dlouhých předmětů (stavebnicový nábytek v krabicích, sportovní výbava atd.). Objem kufru je možné posunutím zadního sedadla dopředu zvětšit ze 410 l na 520 l a při sklopení zadního sedadla dosahuje až 1 289 l.

K větší funkčnosti kabiny vozu C3 Aircross přispívá také nová propracovanější středová konzola. V její zadní části je zabudovaná velká přihrádka, která je krytá posuvnou roletkou a je přístupná cestujícím vpředu i vzadu. Celá posádka má po ruce užitečné úložné prostory a přihrádky.

Technologie

C3 Aircross nabízí veškeré potřebné technologie, které zajišťují ještě větší klid a bezpečnost za volantem. Je vybaven především novým, větším 9″ dotykovým displejem pro větší ergonomii, čitelnost a praktičnost. Nový kvalitnější displej umožňuje zejména výrazněji zobrazit navigaci Citroën Connect Nav nebo funkci Mirror Screen kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay. K dispozici je také bezdrátové nabíjení chytrých telefonů a systém Citroën Connect Assist.

Automobil dále nabízí 12 intuitivních technologií asistenčních systémů řízení, které usnadňují každodenní život, aby byla každá jízda jednodušší a bezpečnější. Jde o bezpečnostní technologie, jako je Head-up displej s barevným zobrazením uchovávající užitečné informace v zorném poli řidiče, rozpoznávání dopravního značení s doporučenou rychlostí, nouzové automatické brzdění Active Safety Brake nebo automatické přepínání dálkových světel. Dále je to výbava, která zjednodušuje každodenní život, jako například hands-free přístup a startování, Park Assist nebo zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision, která přenáší pohled na zadní část vozu a její okolí na dotykový displej.

Aby nový C3 Aircross zdůraznil svůj SUV charakter a dokázal zvládnout většinu terénů, je vybaven systémem Grip Control s funkcí Hill Assist Descent – zařízením, které umožňuje jízdu za jakýchkoliv podmínek. Tento systém umožňuje upravit trakci předních kol podle terénu a udrží auto v nízké rychlosti i na velmi strmých svazích.

Nové SUV Citroën C3 Aircross nabízí volbu mezi úspornými a výkonnými benzínovými (PureTech) a dieselovými (Blue HDi) motory: PureTech 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6, PureTech 130 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6, BlueHDi 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6 a BlueHDi 120 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6.

Nový Citroën C3 Aircross dorazí do prodejní sítě v červnu 2021, v České republice jej můžeme očekávat v průběhu léta.

Předchozí

Portfolio P3 se v loňském roce rozšířilo

Přeprava zboží s využitím bioplynu

Další