Zahájení prodeje nového FUSO Canter v Evropě

| |

FUSO, japonská dceřiná společnost Daimler Trucks a jeden z předních výrobců užitkových vozidel v Asii, oznamuje zahájení prodeje nového lehkého nákladního vozu FUSO Canter v Evropě. Nový model zaujme moderní, nově upravenou kabinou, větší bezpečností a vylepšeným komfortem. Od srpna 2021 lze nový FUSO Canter objednatprostřednictvím sítě prodejců FUSO v celé Evropě.

Díky nejmenšímu poloměru otáčení ve své třídě, vysokému užitečnému zatížení a univerzálnosti je FUSO Canter po celá desetiletí mezinárodním bestsellerem mezi lehkými nákladními vozy. Stejně jako jeho předchůdce je nový FUSO Canter k dispozici v pěti hmotnostních třídách (3,5 t až 8,55 t), se šesti rozvory (2 500 mm až 4 750 mm), třemi výkonnými motory (130 až 175 k) a třemi variantami kabiny – standardní o šířce 1,7m u modelů s označením S, komfortní nebo dvojitá kabina se šířkou 2,0 m u modelů s označením C.

Novinkou je, že FUSO nyní nabízí také 3,5t Canter se standardní kabinou na všech trzích s pravostranným řízením a také s novým rozvorem 3400mm u modelů 3S. Díky nově vyvinutému, kompaktnímu výfukovému systému vyhovuje nový FUSO Canter emisní normě EURO VI-e, platné od začátku příštího roku.

Pokročilý design

Nový Canter se vyznačuje přepracovanou přední částí, která kombinuje tradiční prvky s moderním designovým jazykem, čímž harmonizuje podobu a funkčnost robustního lehkého nákladního vozu. Modernizace exteriéru kabiny také odráží takzvanou designovou identitu FUSO „Black Belt“, černý pás, která jako leitmotiv najdeme i na ostatních vozidlech japonské značky.

Štíhlé linie kabiny vozidla integrují moderní LED světlomety (výbava na přání), které představují technologickou i koncepční aktualizaci.

Více bezpečí

Nový Canter lze nyní objednat také s bezpečnostním systémem Sideguard Assist®. Asistent Sideguard Assist varuje před pohybujícími se objekty i nepohyblivými překážkami na straně spolujezdce nákladního vozu pomocí radarových senzorů. Podporuje řidiče a varuje ho, jakmile zjistí riziko kolize, pokud řidič odbočuje na stranu spolujezdce nebo zapne ukazatel směru. Kromě systémů Advanced Emergency Braking System (AEBS), Electronic Stability Program (ESP) a Lane Departure Warning System (LDWS), které již byly součástí předchozího modelu, je Canter s novým systémem Sideguard Assist bezpečnější než kdy dříve. Větší bezpečnost zajišťují také volitelné světlomety LED s 30% lepší svítivostí, nová funkce Autolight a zesílená ochrana proti podjetí vzadu, která minimalizuje náraz v případě nehody.

Vylepšené pohodlí

V posledních desetiletích společnost FUSO neustále vylepšovala svůj lehký nákladní vůz, aby vyhovoval lépe potřebám zákazníků. Díky vylepšené protihlukové izolaci nový Canter zaujme působivě nízkou hladinou vnitřního hluku. Prostorná kabina s dobrým výhledem do všech

The new Canter - Press Pictures

FUSO – Značka koncernu Daimler

stran také umožňuje řidiči snadné manévrování ve městě. Nízká nástupní výška a snadný průchod kabinou Canteru poskytnou ještě lepší komfort řidičům nákladních vozidel – zejména v distribuční přepravě při častém vystupování a nastupování. Toto nové provedení Canteru má přinést na evropské silnice novou úroveň kvality a efektivity s moderním designem kabiny, větší bezpečností a lepším komfortem. Zahájení výroby v evropském závodě společnosti FUSO v portugalském Tramagalu je naplánováno na prosinec 2021. V České republice se první vozidla objeví během prvního kvartálu roku 2022.

Předchozí

Emirates slaví 50. výročí SAE novými livreji na svých letadlech

Na český trh dorazil facelift modelu SsangYong MUSSO Grand

Další