Volkswagen Caddy 5 vstupuje na český trh s akčními cenami

| |

 • Zcela nový Caddy Cargo lze pořídit za akční ceny již od 399 000 Kč bez DPH, osobní modely začínají na 519 000 Kč včetně DPH 
 • Druhý nejvyšší výbavový stupeň Caddy Life stojí od 595 000 Kč včetně DPH, nejluxusnější Caddy Style pak od 669 000 Kč včetně DPH
 • Nejmodernější asistenční systémy podporují bezpečnost a komfort

Volkswagen Užitkové vozy uvádí na český trh pátou generaci modelové řady Caddy za velmi atraktivní akční ceny. Caddy 5 Cargo stojí od 399 000 Kč bez DPH, osobní Caddy mohou zákazníci objednávat za ceny od 519 000 Kč včetně DPH. Nástupce úspěšného modelu je k dispozici v rozmanitých užitkových variantách i jako všestranné rodinné MPV.

Volkswagen Caddy 5

Pátá generace bestselleru s více než třemi miliony vyrobenými vozy startuje jako městský rozvážkový vůz Caddy Cargo, univerzální pracovní vůz pro živnostníky Caddy Kombi, kompaktní rodinné MPV Caddy, a kempovací vůz Caddy California. Všestranný model poprvé vychází z modulární platformy MQB pro vozidla s motorem uloženým vpředu napříč, která se používá i pro nový Golf 8. Nejaktuálnější vývojová verze platformy MQB přinesla do modelové řady Caddy řadu nových technologií. Inovativní asistenční systémy, jakými jsou například „Travel Assist“ nebo nový asistent pro odbočování vlevo, zvyšují bezpečnost a komfort. Síťově propojené informační a zábavní systémy a digitalizované ovládací systémy proměňují Caddy v chytrý telefon na kolech. A nový systém Twindosing přeměňuje oxidy dusíku ve spalinách hospodárných turbodieselů na neškodnou vodu a dusík. Nový exteriér obdržel charismatický design. Interiér je promyšlený do posledního detailu a nabízí ještě více prostoru. Nový Caddy je zkrátka ryzí Volkswagen.

Volkswagen Caddy 5 – inovativní interiér

„Volkswagen Caddy je nejen u českých zákazníků velmi oblíbený. Proto mám velkou radost, že můžeme nabídnout pátou generaci za výborné akční ceny hned od zahájení prodeje,“ říká Jakub Šebesta, ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika. „Zcela nový Caddy však zdaleka neboduje jen cenou. Oproti předchůdci je ještě praktičtější, hospodárnější a inteligentnější.“

Volkswagen Caddy píše svůj úspěšný příběh od roku 1978. Montážní linky za tu dobu opustilo více než 3,1 milionu vozů Caddy čtyř generací. Významnou roli hraje Caddy také na českém trhu. Jen v roce 2019 tvořil 38 % celkového prodeje značky Volkswagen Užitkové vozy a s 2 449 registracemi patřil mezi nejprodávanější modely ve své třídě.

Nový Caddy 5 představila značka Volkswagen Užitkové vozy ve statické světové premiéře v únoru 2020. V říjnu následovala mezinárodní dynamická prezentace s prvními testovacími jízdami. Ve stejném měsíci začali čeští prodejci přijímat objednávky v rámci předprodeje. Leden 2021 je pak ve znamení oficiálního zahájení prodeje Caddy 5 za mimořádně výhodné akční ceny.

Volkswagen Caddy 5

Nový Caddy se nabízí jako univerzální pracovní vůz „Caddy Kombi“ určené zejména pro živnostníky, kompaktní rodinné MPV v nově nakonfigurovaných výbavových liniích „Caddy“, „Caddy Life“ a „Caddy Style“ nebo jako městský rozvážkový vůz ve verzích „Cargo“. Všechny verze lze pořídit také jako „Maxi“ s dlouhým rozvorem a širšími bočními dveřmi v prostoru pro cestující/náklad. Uvedení na trh začalo koncem listopadu v Německu, Rakousku a Polsku. Na trh v České republice přichází Caddy5 právě nyní.

V průběhu roku 2021 rozšíří nabídku rovněž nově vyvinutý Caddy California (kempovací automobil jako nástupce modelu Caddy Beach; na přání mimo jiné poprvé s kuchyňkou, panoramatickou skleněnou střechou a novým stanem), s nímž se zákazníci budou moci vydat na svou příští dovolenou. Volkswagen Užitkové vozy bude v závislosti na verzi nabízet i pátou generaci modelu Caddy nejen s pohonem předních kol, ale od jara 2021 také s pohonem všech kol 4MOTION. To platí i pro Caddy California. Pro všechny světoběžníky bude určen nový Caddy PanAmericana jako originální crossover MPV a SUV, který přijde na trh rovněž v roce 2021 jako vrcholná verze modelů 4MOTION a nástupce modelu Caddy Alltrack. Již v lednu bude zahájena výroba 

Větší, praktičtější, hospodárnější, inteligentnější – 100% nový Caddy přijíždí na start

 • Inovativní technický základ: zcela nově zkonstruovaný Caddy vychází z modulární platformy MQB pro vozy s motorem vpředu napříč.
 • Charismatický exteriér a interiér: suverénní design nového Caddy je mimořádně funkční.
 • Všestranný: nový Caddy přichází jako městský rozvážkový vůz Caddy Cargo, univerzální pracovní Caddy Kombi, rodinné kompaktní MPV Caddy i kempovací vůz Caddy California.
 • Prostorný: všechny verze modelu Caddy i nadále bodují dokonalým uspořádáním s velkorysým vnitřním prostorem, Caddy Cargo nabízí nyní místo pro dvě europalety.
 • Dlouhý rozvor a širší boční dveře: nový Caddy Cargo Maxi nyní umožňuje naložení europalety bočními dveřmi.
 • Nové, šetrnější vznětové motory TDI: Twindosing výrazně snižuje emise oxidů dusíku.
 • Více bezpečnosti a komfortu: Caddy páté generace má v nabídce pět zcela nových a čtrnáct modernizovaných asistenčních systémů.
 • Digitální a on-line: na přání poprvé s digitálními přístroji a širokou paletou on-line služeb.
Předchozí

Moderní pracoviště řidiče v autobusech Scania

Scania představuje elektronické aktivní řízení

Další