Toyota vydá dluhopisy na rozvoj svého Woven City

| |

Společnost Toyota chce vydat firemní dluhopisy na podporu iniciativ v rámci svého pilotního konceptu města budoucnosti Woven City. Emise v maximální výši 500 miliard jenů, tedy v přepočtu 4,65 miliardy dolarů, bude určená na projekty přispívající k naplnění cílů strategie trvale udržitelného rozvoje OSN.

Woven City je v rámci širší strategie Woven Planet prototypem města pro testování a vývoj technologií, jako je automatizovaná jízda, mobilita jako služba, osobní mobilita, robotika, inteligentní domy a umělá inteligence. Pro město Toyota vyvinula unikátní systém řízení provozu autonomních elektrických vozidel e-Palette ve veřejné dopravě. 

Automobilový průmysl vstupuje do období největší transformace za posledních sto let a projekt Woven City je součástí těchto změn. Sama Toyota již před dvěma roky ohlásila přeměnu z původního výrobce automobilů ve firmu poskytující služby mobility. 

Nové služby, produkty a „propletené“ ulice

Firma bude usilovat o vytváření nových služeb a produktů cestou propojování zboží, informací a měst prostřednictvím softwaru a technologií konektivity se zaměřením na potřeby člověka.

Výraz Woven, tedy protkaný, z označení Woven city a Woven Planet vychází z prapůvodní myšlenky zakladatele Toyoty Sakičiho Toyody pomoci ostatním, když vynalezl automatický tkalcovský stroj Toyoda, jenž nakonec vedl k založení automobilky Toyota. 

Zároveň znamená „propletení“ ulic nezbytných k rozvoji a realizaci technologií autonomního řízení a služeb mobility. Výraz „Planet“ (planeta) pak symbolizuje touhu zanechat příštím generacím pouze krásný domov, což vyjadřuje celosvětový pohled na Zemi jako na „rodnou planetu“.

Předchozí

Volkswagen uvádí na trh exkluzivní model Golf GTI Clubsport 45

Opel Zafira Life: Němec s francouzskými kořeny

Další