Tiše a čistě po ulicích hlavního města

| |

Jednatel společnosti Doprava Horešovský s.r.o. pan Martin Horešovský převzal v sídle společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic s r.o. dvě plně elektrická dodávková vozidla MAN eTGE jejichž provoz maximálně podporuje snahu o zachování životního prostředí.

Elektrifikace silniční dopravy je téma, které v dnešních dnech velmi silně rezonuje jak na straně výrobců, tak na straně provozovatelů a především komunální politiky. Starost o zachování životního prostředí a rozumné míry spotřeby energie z neobnovitelných zdrojů všechny vede k hledání alternativních pohonů nejen v osobní, ale také nákladní, resp. dodávkové přepravě zboží. Plně elektrický pohon je jednou z nejčistějších                    a nejnadějnějších možností. MAN Truck & Bus jako jeden z největších a nejdůležitějších výrobců dodávkových, nákladních a užitkových vozidel stejně jako autokarů a autobusů dlouhodobě pracuje na vývoji svých elektrifikovaných vozidel. Jednotlivá řešení prezentuje a nasazuje do reálného provozu již více než padesát let.

Elektrifikace provozu dodávkových vozidel

MAN má také v segmentu dodávkových vozidel, kde nabízí automobily s celkovou hmotností od 3,0 t do 5,5 t v mnoha karosářských a nástavbářských variantách obchodní řady MAN TGE, plně stoprocentní elektrické řešení. Společnost DPD – Direct Parcel Distribution CZ s.r.o. v Praha a Praha – západ bude využívat dva nové dodávkové vozy MAN eTGE se stoprocentním elektrickým pohonem.

MAN DPD

„Jsem velmi hrdý, že společnost DPD si v rámci trvalého úsilí o snižování své environmentální stopy vybrala firmu MAN Truck & Bus jako partnera a dodavatele,“ dodává pan Jan Šnajdr, vedoucí prodeje dodávkových vozidel ve společnosti MAN Truck and Bus Czech Republic. „Elektrické dodávky MAN eTGE posílí flotilu společnosti DPD, aby zajistily tichou a ekologickou distribuci zásilek v Praze,“ sdělil záměry využití elektrických vozů MAN eTGE pan Vít Řezníček marketingový manažer společnosti DPD CZ s.r.o.

Sofistikované a spolehlivé řešení

Plně elektrická dodávka MAN eTGE vychází z řady oblíbených dodávkových automobilů. Vozidlo je vybaveno 36 kWh setem provozních baterií, který mu dovoluje nabízet dojezd až 115 km na jedno nabití. Elektromotor dává výkon 100 kW a točivý moment 290 N.m. Maximální rychlost je omezena na 90 km/h.

 „Šikovné užitkové vozidlo do 3,5 t celkové hmotnosti se stane spolehlivým partnerem pro každodenní práci. MAN eTGE uveze 950kg nákladu, což pro rozvážku ve městě bohatě postačí stejně jako predikovaný dojezd 115 km,“ říká dále pan Jan Šnajdr. V základu se může MAN eTGE pochlubit například navigací, vyhřívaným čelním sklem nebo asistentem nouzového brzdění, který řidiče varuje před příliš malými odstupy automatickým přibrzďováním. „Doba nabíjení se různí. Pomocí standardu CCS (DC nabíječka) jsou baterie dodávky dobity během 45 minut do 80 % kapacity. Při použití běžné nabíječky AC Wallbox se celý proces zvládne plně nabít za 5 hodin 20 minut,“ dodává Jan Šnajdr.

Bohatá standardní výbava vozů předaných společnosti DPD CZ usnadňující život kurýrům v městském provozu je doplněna o aktivní systém LGS (Lane Guard System), přední a zadní parkovací asistent s ochranou boků vozidla, automatický systém klimatizace, LED přední spojité světlomety a zadní couvací kameru. Garance na akumulátory je celých osm let.

Předchozí

Renault Master: Společník do každého pracovního dne

Policie získá nové vozy Land Rover Defender 110

Další