Smartwings poprvé nasadí Boeing 737 MAX

| | ,

Letecká společnost Smartwings má v rezervačním systému na 25 a 28. února na letech z Prahy na Mallorcu a zpět napsaný letoun Boeing 737 MAX.

Pravděpodobně se tak bude jednat o první let s cestujícími v Evropě po tom, co EASA dala tomuto letounu zelenou k návratu na evropské nebe. Jedná se o let QS1164/QS1165, který odlétá z Prahy a zpět do Prahy se vrací ten samý den. 

Letadla Boeing 737 MAX se mohou po téměř dvou letech vrátit do evropského vzdušného prostoru. Ve středu to schválila agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA). Činnost těchto letadel v celém světě v minulosti přerušily dvě tragické nehody v Indonésii a v Etiopii. 

„Máme plnou důvěru, že letoun je bezpečný, což je podmínkou našeho schválení. Budeme pokračovat v podrobném sledování provozu 737 MAX,“ sdělil ředitel agentury Patrick Ky. Dodal, že Boeing souhlasil s dalším zesílením bezpečnosti tohoto typu ve střednědobém horizontu.

Odstavení letadel Boeing 737 MAX z provozu přišlo jejich výrobce celkem asi na dvacet miliard dolarů, což je zhruba 444 miliard korun.

Předchozí

Bridgestone zavádí 10letou záruku na zemědělské pneumatiky

V Paříži začne jezdit 600 nových vodíkových taxi Toyota Mirai

Další