Scania opět investuje do dalšího rozšiřování společnosti Northvolt a recyklace akumulátorů

| |

Partnerství společnosti Scania se společností Northvolt se zaměřuje na vývoj a komercializaci technologie akumulátorových článků pro těžká vozidla. Vše začalo v roce 2018. A když nyní společnost Northvolt dokončuje další navýšení vlastního kapitálu o 2,75 miliardy amerických dolarů za účelem rozšíření kapacity pro výrobu akumulátorových článků a podpory recyklace, je společnost Scania znovu mezi investory.

Poptávka po kapacitě akumulátorových článků se s přechodem čím dál většího počtu zákazníků na elektrifikované produkty neustále zvyšuje. Společnost Northvolt na to reaguje rozšířením kapacity své švédské továrny ze 40 GWh na 60 GWh. Toto rozšíření bylo umožněno díky soukromé investici v hodnotě 2,75 miliardy amerických dolarů, kterou učinili jak noví akcionáři, tak současní vlastníci. 

„Scania od samého začátku silně podporuje společnost Northvolt a je pro ni klíčovým partnerem. Jsme velmi rádi, že se naše partnerství dále rozvíjí. Rovněž se velmi těšíme, že jí budeme dodávat nejekologičtější akumulátorové články na světě,“ říká Peter Carlsson, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Northvolt.

Recyklované akumulátory

Evropský hodnotový řetězec v oblasti výroby akumulátorů čeká obrovský růst – a to v celém rozsahu od zpracování surovin přes výrobu akumulátorových článků a systémů až po budování infrastruktury pro recyklaci. Proto plán společnosti Northvolt rovněž zahrnuje podporu recyklačních kapacit tak, aby se zajistilo, že do roku 2030 bude 50 % všech surovin pocházet z recyklovaných akumulátorů. To je pro společnost Scania velmi důležité vzhledem k vysoké poptávce po akumulátorech, kterou elektrifikace těžké komerční dopravy přináší. Zatím je nabídka omezená, přičemž nabídka akumulátorů vyráběných udržitelným způsobem je ještě omezenější.

Anders Williamsson, vedoucí pro průmyslové operace ve společnosti Scania, říká: „Elektrifikace nebude sama o sobě udržitelnou možností, pokud nebude zahrnovat ekologickou elektřinu, udržitelnou výrobu akumulátorů a recyklaci. Velmi nás těší, že náš postoj ohledně výroby nejekologičtějších akumulátorů na světě a nejvyšších cílů v oblasti recyklace se dlouhodobě zcela shoduje s postojem společnosti Northvolt.“ 

Předchozí

První objednaný tahač Volvo FH nové generace

Mercedes-Benz Actros L

Další