Renault T 480 ve službách českého biatlonu

| |

Logistická společnost DB Schenker ve spolupráci se svým smluvním dopravcem Pánek DOSP zajišťuje přesun české biatlonové reprezentace mezi jednotlivými zastávkami Světového poháru. V letošním roce se do bílého kolotoče závodů zapojil i Renault Trucks T 480, který biatlonistům přepravuje návěs se servisním zázemím. 

Naše společnost se rozhodla pro obměnu tahače, který v uplynulých letech zajišťoval přepravu biatlonového návěsu. Hledali jsme spolehlivé vozidlo, jež bude vykazovat příznivou spotřebu a poskytne nám vysokou úroveň vybavení z hlediska bezpečnostních prvků a pohodlí pro řidiče,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel DB Schenker.

Renault Trucks T 480 je vybaven motorem DTI 13, řadou bezpečnostních technologií zajišťujících vyšší bezpečnost, jako například asistent při rozjezdu do svahu, adaptivní tempomat, elektronická kontrola stability nebo kontrola tlaku v pneumatikách. Hliníkové komponenty vozidla přispívají k jeho optimalizované hmotnosti a tím pádem také k příznivější spotřebě paliva. Kabina vozidla se pyšní maximální výbavou, ať už jde o kožená sedadla, navigační systém Roadpad, otočné sedadlo spolujezdce nebo televizi a pro dvoučlennou posádku, která se za volantem T 480 střídá, poskytuje potřebné a tolik žádané pohodlí.

„Moje předchozí osobní pozitivní zkušenost s legendárním modelem Magnum nás přivedla ke značce Renault Trucks a modelu T 480, který zcela naplnil naše očekávání! Při jízdě hojně využíváme systémů ekonomické jízdy a dosahujeme opravdu velmi dobré spotřeby, i když jezdíme do horských oblastí a přejezdy jsou mezi jednotlivými závody často krátké,“ dodává řidič soupravy Martin Žák. 

Předchozí

Vozidla Scania bezpečně přepravují plyn na španělských ostrovech

Volkswagen Transporter T6.1 je flotilové auto roku 2021

Další