Představujeme FERDUS

| |

Vše pro autoservis a pneuservis. Vlastní výrobní program a vývoj, vynikající poměr kvality a ceny, nebo třeba okamžitá skladová dostupnost. To jsou jen některé přednosti tradičního českého prodejce autoservisního a pneuservisního vybavení.

Společnost FERDUS, s.r.o. zaujímá významné místo mezi evropskými výrobci materiálů a vybavení pro autoservis a pneuservis. Vznikla v roce 1990 a navazuje na dlouhou historii gumárenské výroby ve Zlíně. Zakladatelem firmy je Ing. Pavel Ferdus, uznávaný profesionál s téměř padesátiletou praxí v oblasti pneuservisních opravných materiálů, autor řady odborných textů a knih. FERDUS v současnosti sídlí v Chropyni, kde je soustředěna výroba, vývoj i sklad. 

A je to především vlastní výroba, která FERDUS odlišuje od většiny současných hráčů na trhu. In-house produkce firmy zahrnuje širokou škálu různých materiálů a přípravků. Skutečným rodinným stříbrem jsou pneuservisní opravné záplaty, vložky, nýty, směsi a sady. Právě ty spolu s několika řadami vulkanizačních roztoků navazují na to nejlepší z tradiční zlínské školy. Ve výrobní režii má ale FERDUS také pestrou paletu montážních past, gelů a vosků. Významnou položkou vlastního portfolia jsou rovněž vyvažovací granuláty.

Zmínku si zaslouží i vývoj. Ten se vztahuje nejen na výše uvedenou vlastní produkci, ale také na partnerské spolupráce, ze kterých vznikají výrobky přímo podle požadavků českého trhu, ať už se jedná o velké strojní vybavení jako zouvačky, vyvažovačky, zvedáky nebo střední a menší nářadí. Celý sortiment FERDUS je tak technologicky neustále inovován a odráží aktuální požadavky tuzemského zákazníka.

Firma je ale zároveň aktivní také na zahraničních trzích. V současnosti exportuje už do více než tří desítek zemí a svůj záběr neustále rozšiřuje. Spolupracuje přitom jak s koncovým uživatelem, tak s velkými B2B hráči. I proto se FERDUS pravidelně ukazuje na těch největších mezinárodních veletrzích. Pár příkladů z posledních let: Automechanika Birmingham, The Tire Kolín nad Rýnem, Autopromotec Boloňa nebo třeba Autosalón Autoshow Nitra.

A co novinky pro rok 2021? Jsou jednoznačně ve znamení dalšího rozšiřování produktové nabídky. Především ve strojním vybavení, které se právě nyní na podzim dočkává významných inovací. Mezi zouvačkami bude hrát nově prim špičkový model LC897V s upínáním na střed kola, vyvažovačky dostanou posilu ve střední třídě v podobě typů CB3010 a CB3020, které nabídnou řadu technologických vylepšení, pokročilejší zobrazování informací i atraktivnější design. A zaujme také nejnovější generace 3D geometrie A750 s automatickým naváděním kamer, doslova miniaturními terči a dlouhou řadou dalších vychytávek.

Závěrem nesmíme zapomenout, že FERDUS má také v provozu největší pneuservisní shoowroom na Moravě – chropyňské EXPO, kde lze veškeré dílenské vybavení osobně vidět i vyzkoušet. Kdo má tedy zájem, může se kdykoliv zastavit. Nebo se třeba pro začátek podívat alespoň na www.ferdus.cz/expo.

Předchozí

ZETOR slaví 75. výročí na Zemi živitelce

Pětihvězdičková vize úniku ze všedních dnů

Další