Nový Volkswagen ID.4 GTX

| |

Volkswagen představil v rámci digitální světové premiéry v berlínské čtvrti Tempelhof svůj první vysokovýkonný elektromobil: ID.4 GTX. Nová produktová verze nabíjí svět elektromobility novou inteligentní sportovností. ID.4 GTX má jako první model na základě modulární platformy MEB pohon všech kol se dvěma elektromotory a přesvědčí i velmi kvalitními designovými prvky.

Volkswagen D.4 GTX má po jednom elektromotoru na přední a zadní nápravě. Dohromady poskytují nejvyšší celkový výkon 220 kW (299 k) a zajišťují přitom pohon všech kol, který má v rodině ID. premiéru. Světová premiéra v hangáru bývalého letiště Tempelhof ukázala, co tento inteligentně řízený pohon všech kol dokáže. ID.4 GTX snadno vyjel po rampě se stoupáním 37,5 %. Vrcholná verze modelové řady ID.4 zrychlí díky pohonu všech kol se dvěma elektromotory z nuly na 60 km/h za 3,2 sekundy a na 100 km/h za 6,2 sekundy. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 180 km/h.

„Elektrický pohon poskytuje maximální točivý moment okamžitě a řidič si může užívat excelentní jízdní vlastnosti v každé zatáčce,“ řekl Thomas Ulbrich, člen představenstva, odpovědný za technický vývoj. „Inovativní ovládací a bezpečnostní koncept je navíc stejně inteligentní jako systém pohonu! Řidiče podporuje například jedinečný Head-up display s rozšířenou realitou nebo široká nabídka asistenčních systémů.“

Design modelu ID.4 GTX umocňuje jedinečný charakter s kombinací potěšení z jízdy a robustního vzhledu. Známý světelný pruh je kombinován s výraznými a dynamickými prvky. Nejvýznamnější z nich jsou tři voštinové části, které tvoří světla pro denní svícení a současně odkazují na Golf GTI. Tyto prvky zřetelně vyjadřují sportovní charakter i u stojícího vozu. Záď zaujme nejen nově navrženým nárazníkem, ale také zadními LED svítilnami s výrazně prostorovým designem a brzdovými světly ve tvaru písmene X.

Barva karoserie hraje významnější roli než u verzí s pohonem zadních kol. Střecha a zadní spoiler jsou černé, lišta střešního rámu má barvu antracitu a lesklou povrchovou úpravu. V novém barevném konceptu se prezentuje také interiér. Horní část přístrojové desky a plochy ve výplních dveří čalouněné umělou kůží mají tmavě modrý odstín X- Blue, který symbolizuje trvalou udržitelnost. Výplně dveří a sedadla zvýrazňuje kontrastní červené prošívání jako klasický symbol síly. Logo GTX zdobí volant, prahové lišty a jako perforace horní část opěradel předních sedadel.

Nová produktová verze GTX je dalším významným impulzem pro rozvoj rodiny ID., a tím i pro realizaci strategie ACCELERATE. Volkswagen usiluje stát se nejžádanější značkou pro trvale udržitelnou mobilitu. Cílem je zvýšit do roku 2030 podíl elektromobilů v Evropě na 70 procent celkového prodeje. Další ambicí značky Volkswagen je dosáhnout do roku 2050 neutrálního vlivu na klima. Do roku 2025 investuje 16 miliard eur do elektromobility, hybridních pohonů a digitalizace.

Nový model ID.4 GTX bude uveden na evropské trhy v létě 2021. Základní cena v Německu je 50 415 eur. Ceny pro český trh budou zveřejněny v řádu několika týdnů.

Předchozí

Chytré řazení přináší ještě více místa

150 let Continental

Další