Nový Renault Kangoo a Renault Express

| | ,

Renault svými novými modely Kangoo a Express v osobní i užitkové verzi hodlá vyhovět jakýmkoli potřebám svých zákazníků. Kompletní řada čtyř vozů bude představena a prodávána od jara 2021. 

Renault svými modely Kangoo a Express opět zahajuje revoluci v segmentu dodávkových vozů a vozů pro podnikání i pro rodinu. Tyto nové modely dokáží odpovědět na různorodost potřeb podnikatelů i soukromníků. Kangoo je ikonický vůz s více než 4 miliony prodaných vozů od roku 1997. U Nového Kangoo Van překvapuje Renault inovací Easy Side Access usnadňující boční nakládku.

Oba modely Kangoo Van a Kangoo budou nabízeny v elektrické verzi jako odpověď na výzvy městské mobility. Pro méně náročné trhy je určený model Express, který také bude mít užitkovou i osobní variantu. Verze Express se ale do Evropy nepodívá, pouze Express Van. Nové Kangoo se bude vyrábět na nové platformě CMF ve Francii v továrně Maubeuge, zatímco Renault Express bude vyráběn v marockém Tangieru a využije starší platformu známou z Dacií. Stále aktivní spolupráce značek Renault a Mercedes-Benz dá vzniknout novému vozu Mercedes-Benz T, který je nástupce vozu Citan a bude postavený právě na základě druhé generace Renaultu Kangoo.

Renault Kangoo Van a Kangoo 

Nové Kangoo Van bude inovativní dodávkový vůz hodlá oslovit hlavně podnikatele, náročné řemeslníky a obchodníky, hledající vůz na míru, vybavený posledními technologiemi pro profesionály. Inovativní a dynamická dodávka zásadními inovacemi Easy Side Access a Easy Inside Gallery zahajuje revoluci ve způsob práce.

Renault Kangoo

Easy Side Access: tato inovace, obzvlášť praktická v městském prostředí, umožňuje zákazníkovi snadný přístup k nákladu za jakkoli obtížných parkovacích podmínek. Nový Renault Kangoo Van zrušením bočního B sloupku nabízí nejširší boční přístup na trhu, 1 416 mm (dvakrát větší než u předchozí verze dodávky). 

Easy Inside Gallery: další inovace, vnitřní sklopná zahrádka umožňující převoz dlouhých a objemných předmětů nahoře až nad cestujícími, uvolňuje tak prostor u podlahy.

Renault Kangoo

Kangoo Van se prosazuje sebevědomým a dynamickým vnější designem. Příď byla navržena zcela nově, je opatřena chromovanou lištou mezi mřížkou chladiče a předním nárazníkem.  Nové Kangoo Van s tvarovanými boky a výraznými blatníky působí honosněji díky pečlivé povrchové úpravě všech částí a vloženým chromovaným prvkům. Jeho zcela nový interiér nabízí horizontální palubní desku s dostatečně dimenzovanými úložnými prostory. Nově navržená sedadla jsou komfortnější a trvanlivější při intensivnějším využívání. V dodávce nechybí multimediální systém Renault EASY LINK a nové asistenty řízení včetně digitálního vnitřního zpětného zrcátka Permanent Rear View. Tento nový homologovaný systém umožňuje skvělou viditelnost dozadu, což je u skříňových vozů velmi praktické. Další novinky jsou kontrola stability návěsu Trailer Swing Assist a nouzové aktivní brzdění AEBS (Advanced Emergency Braking System). Renault Kangoo Van nabízí nesrovnatelnou rozmanitost karosérií a pohonů. Bude k dispozici ve dvou délkách, s manuální i automatickou převodovkou, ve verzích na diesel, benzín, jakož i 100 % elektrický. Jeho užitečný objem činí 3,3 až 3,9 m³ ve standardní verzi a 4,2 až 4,9 m³ v dlouhé verzi.

Nová osobní verze Renaultu Kangoo je elegantní a prostorný osobní i užitkový vůz s pěti řádnými místy, které odpovídají dokonalé potřebě rodin, včetně aktivně žijících rodin. Novým designem, větším komfortem a rozsáhlejší výbavou i novými asistenty řízení vůz doslova exceluje. Zachovává si tak všechny důmyslné funkce v oblasti modularity, oblíbené zákazníky z řad profesionálů, úřadů, spolky či sdružení. Nový Renault Kangoo Van a Nový Renault Kangoo budou k dispozici rovněž v elektrické verzi. 

Renault Express Van a Express

Praktický a efektivní dodávkový vůz, který je zaměřený zvláště na mladé podnikatele a menší vozové parky hledající nejlepší poměr cena/výkon, a odpovídá jejich hlavním potřebám. Nový Renault Express Van staví na odiv stylistické zásady značky Renault, je robustní a moderní. Dodávka je vybavena zesílenými sedadly, novým kvalitním a komfortním interiérem. Zvláštní pozornost byla věnována úložným prostorům a ergonomii. Nabízí nejvyšší úroveň úložných prostorů ve své kategorii (48 litrů), jakož i objem pro náklad 3,3 až 3,7 m³. Renault Express Van zahrnuje multimediální systém Renault EASY LINK a nabízí asistenty řízení, například asistent kontroly viditelnosti dozadu Rear View Assist, sledování mrtvého úhlu Blind Spot Warning, asistent parkování vepředu i vzadu Front & Rear Park Assist, jakož i širokoúhlé zrcadlo Wide View Mirror.

Renault Express Van

Osobní Renault Express je víceúčelový a úsporný osobní i užitkový vůz, nabízí pět plnohodnotných míst a velký objem pro náklad. Obrací se na podnikatele se smíšeným užíváním (jako profesní i osobní vůz), ale také k řemeslníkům a obchodníkům. Osobní verze Renault Express se nebude prodávat v Evropě. 

Předchozí

DKV BOX EUROPE vstupuje v Itálii do fáze pilotního provozu

Prodejní výsledky PSA za rok 2020

Další