Nové logistické centrum UPS přibližuje Českou republiku globálním trhům

| |

Společnost UPS dnes slavnostně otevřela nové logistické centrum na třídění a doručování zásilek v Tuchoměřicích u Prahy. Zařízení představuje vůbec největší investici UPS u nás, která posílí propojení Česka s globální sítí UPS ve 220 zemích a teritoriích.

„Společnost UPS chytře vsadila na Českou republiku. Můžete sledovat vzestupnou trajektorii této země a její rostoucí exportní potenciál a víte, že investice se zde dlouhodobě vyplatí,“ uvedla Jennifer Bachus, Chargé d´affaires velvyslanectví USA.

Logistické centrum UPS v blízkosti pražského Letiště Václava Havla nabízí strategicky výhodnou polohu pro klíčové ekonomické regiony, Prahu a Středočeský kraj, kde se rozvíjí průmyslová výroba, maloobchod a high-tech odvětví. Pozdější čas odbavení a denních letů nabízí malým a středním podnikům větší flexibilitu a podporu ve snaze dosáhnout na klíčové domácí a globální trhy e-commerce včetně Německa. Český trh e-commerce dosáhl v roce 2020 celkové hodnoty 196 miliard Kč, což představuje meziroční nárůst o 26,5 %. Podíl e-commerce na celkových maloobchodních tržbách se zvýšil na více než 16 % (APEK). Areál centra s provozní plochou 8 500 m2 je vybaven nejmodernější technologií na třídění balíků a umožňuje vytřídit až 5 000 balíků za hodinu, tedy pětkrát více než byla kapacita původního centra UPS v Praze Ruzyni. Logistické centrum UPS tak reaguje na sílící poptávku po e-commerce, tento trend potvrzuje i zpráva UPS Smart E-Commerce Report 2021. Celkem o 50 % více respondentů ve studii uvedlo, že má úmyslu realizovat „všechny“ nebo „převážně všechny“ nákupy přes internet. 

„Nové logistické centrum v Tuchoměřicích představuje víc než jen investici do sítě UPS. Je to investice do naší odbornosti a do našich zákazníků a jejich potenciálu pro růst a rozvoj. Nový areál, který se nachází v srdci střední Evropy, bude hrát zásadní roli v růstu dovozu a vývozu pro Českou republiku i celou Evropu v současnosti i do budoucna,“ uvedl Ufku Akaltan, prezident UPS East Europe District.

Nové centrum v Tuchoměřicích také spojí pod jednou střechou balíkové a přepravní služby a přepravu pro dodavatelské řetězce, sídlo zde bude mít také centrála UPS pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu a oblast východní Evropy. Budova byla postavena v souladu s mezinárodní environmentální certifikací BREAM Very Good, je vybavena LED osvětlením a několika nabíjecími stanicemi pro osobní elektromobily. Společnost UPS plánuje do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality, přičemž do roku 2025 bude 40 % pozemních operací fungovat na alternativní paliva a do roku 2035 plánuje všechna svá zařízení napájet ze 100 % elektřinou z obnovitelných zdrojů.

Nové centrum UPS je součástí několikaletého investičního plánu společnosti v Evropě ve výši 2 miliard USD (42,81 miliard Kč), jehož cílem je modernizovat a rozšiřovat síť UPS na celém evropském kontinentu. UPS začala své služby na českém trhu nabízet v roce 1992. V současnosti má v České republice 500 zaměstnanců. 

Předchozí

Dacia Jogger se představuje

Emirates obnoví linku do Saudské Arábie a Petrohradu

Další