PSA získala ocenění International Van Of The Year 2021

| | ,

Od roku 2019 skupina PSA každý svůj nově uváděný model doplňuje verzí se 100% elektrickým nebo plug-in hybridním pohonem. Cílem skupiny je nabídnout do roku 2025 plně elektrifikovanou řadu. Do konce roku 2021 skupina plánuje dokončit elektrifikaci všech svých modelových řad lehkých užitkových vozidel nabízených v Evropě.

Porota složená z 24 nezávislých novinářů a odborníků z 24 evropských zemí udělila prestižní trofej „International Van Of The Year 2021“ (IVOTY) modelům Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e, tedy prvním elektrifikovaným vozům řady LUV skupiny PSA.

International Van Of The Year 2021

Nové modely Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e a Vauxhall Vivaro-e vzešly ze společného produktového programu. Byly zkoncipovány tak, aby poskytly dostatečný elektrický výkon bez jakéhokoli kompromisu z hlediska užitečného zatížení a objemu nákladového prostoru. Vozy jsou tak ideálním pracovním nástrojem pro různé typy zákazníků, od řemeslníků, přes podnikatele po státní správu. 

Nové elektromobily skupiny PSA nabízejí nejnovější generaci technologií a asistenčních systémů řízení, které jsou zárukou bezpečnosti a komfortu. 

Vozy Peugeot Partner, Citroën Berlingo, Opel Combo a Vauxhall Combo získaly cenu IVOTY již v roce 2019 a tato druhá trofej získaná během dvou let potvrzuje relevantnost nové generace lehkých užitkových vozidel skupiny PSA a její strategie elektrifikace.

Jarlath Sweeney, předseda poroty IVOTY, okomentoval rozhodnutí porotců:

„Skupina PSA uvádí se svým čtyřlístkem vozů na evropský trh první elektrické dodávky s dojezdem více než 300 km. Jejich konstrukce je kvalitní, vykazují velmi dobré dynamické vlastnosti a pocit z jejich řízení se kromě vynikajícího tichého chodu jen velmi málo odlišuje od řízení verzí s dieselovým motorem. 

Všechny čtyři značky skupiny PSA vysílají těmito 100% elektrickými verzemi svých dodávek výrazný signál na podporu elektrické mobility v pracovním prostředí a zvyšují dostupnost a rozšíření bezemisní dopravy. Elektrické dodávky PSA nastavují nové standardy a představují výrazný pokrok. To přesně se od Mezinárodní dodávky roku požaduje. Každá ze značek skupiny PSA navíc vyvinula elektrickou verzi svého vozu pro různé varianty karoserie, od dodávky po minibus či vůz pro kyvadlovou dopravu, aniž by to bylo na úkor užitečné hmotnosti nebo objemu nákladového prostoru.

Nové kvarteto elektrických dodávek od PSA posouvá koncept maximální integrace různých režimů pohonu, ať už s elektrickým, či se spalovacím motorem, v rámci jediné platformy ještě dále. Jejich dojezd je atraktivní pro všechny druhy podnikání i pro dopravu zboží přímo do místa určení včetně tzv. poslední míle.“

Elektrické kompaktní dodávky, které byly vyvinuty na základě platformy EMP2, nabízejí čistou mobilitu, a to jako osobní vozy pro přepravu osob i jako užitkové verze určené zejména pro potřeby rozvíjející se e-commerce a služeb. 

Kompaktní elektrické dodávky všech čtyř značek jsou montovány v továrně Hordain (Hauts-de-France) a jsou vybaveny elektrickým hnacím ústrojím vyráběným v továrně Trémery (Grand Est). Nabízejí dvě úrovně dojezdu:

  • až 230 km v cyklu WLTP s baterií 50 kWh;
  • až 330 km v cyklu WLTP s baterií 75 kWh.

Vozy byly uvedeny na evropský trh v polovině letošního roku. Od října 2020 bylo dodáno již 1300 vozidel.

„Skupina PSA je velmi hrdá a šťastná, že získala prestižní ocenění „International Van of the Year 2021“, a vřele děkuje členům poroty. Toto ocenění je potvrzením úspěchu naší kompaktní dodávky a správnosti naší strategie elektrifikace celé naší řady užitkových vozů, aniž by to bylo na úkor funkčnosti,“ uvedl Xavier Peugeot, ředitel obchodní divize lehkých užitkových vozů.

Cena „International Van Of The Year“ existuje od roku 1992. Porotu tvoří evropská skupina 24 nezávislých novinářů a redaktorů časopisů specializujících se na lehká užitková vozidla.

Předchozí

MAN Liga

První e-Traveller dorazil do Česka

Další