Návrat ke kořenům spolupráce

| |

Společnost Santa Trans s.r.o., která je dceřinou společností skupiny Kofola, vypsala začátkem loňského roku výběrové řízení na dodavatele nové návěsové techniky, která bude sloužit pro téměř 100 % modernizované dopravní portfolio této firmy.

Do výběrového řízení se přihlásilo sedm společností, které po dobu trvání zapůjčily svá vozidla k nezávislému a praktickému testu. Tento test probíhal v plném provozu a za náročných podmínek dopravní logistiky, které jsou na společnost Santa Trans s.r.o. denně kladeny. Po více než třech měsících praktického testování a konzultací možností úprav individuálního technického řešení, byl vyhlášen vítěz na dodávku 41 nových návěsových vozidel v roce 2021 s další opcí na 10 vozidel v roce 2022. Tímto vítězem se stala společnost Schwarzmüller s.r.o. s novým typem návěsu POWER Line Cargo RH125, který je výsledkem více než dvacetiletého vývoje odlehčené, ale přesto vysoce robustní a flexibilní rámové konstrukce návěsů Made in Schwarzmüller. 

Reného Novotného, ředitele společnosti Santa Trans s.r.o., jsme se zeptali na hlavní důvody, proč si jejich společnost vybrala právě vozidla značky Schwarzmüller pro tak zásadní projekt modernizace vozového parku. “Výběr partnera pro výměnu více než čtyřiceti návěsů, které nám budou sloužit řadu let, je pro nás samozřejmě významný krok. Přistoupili jsme k němu velmi seriózně a vybírali nakonec ze sedmi firem. Provedli jsem tříměsíční testování vybraných modelů, posuzovali řadu technických faktorů a nechali si předložit cenové nabídky těch nejlepších. Návěsy Schwarzmüller nakonec obstály ve všech parametrech nejlépe. Jsem tak rád, že jsme navázali na předchozí bezproblémovou spolupráci, která trvá již od roku 2004.“

První spolupráce mezi oběma společnostmi se datuje od roku 2004, kdy byla dodána první plachtová návěsová vozidla. Za tuto více než sedmnáctiletou spolupráci dodala společnost Schwarzmüller s.r.o. společnosti SANTA Trans s.r.o. přes 170 vozidel v různých modifikacích a provedeních. Mnohá z těchto vozidel byla dodána i na slovenskou pobočku společnosti SANTA Trans, kde také slouží dodnes. 

Jak zdůraznil pan Peček, obchodní ředitel společnosti Schwarzmüller s.r.o., “Pro nás je velký úspěch obstát v tak náročném tendru, jakým tento bezesporu byl. Taktéž spolupráce s tak významným zákazníkem jako je spol. Santa trans s.r.o. je pro nás velkou ctí a potvrzením toho, že naše obchodní strategie postavená na maximální individualizaci přístupu, komunikace a zákaznické podpory v celkovém spektru výrobního portfolia a poprodejních služeb naší společnosti je tou správnou cestou. Jsem přesvědčen, že v době tak složité a komplikované, jaká je nyní, potřebuje každý z našich obchodních partnerů mít o to více pocit jistoty, že v nás má správného a odpovědného partnera, který udělá maximum, aby vyřešil případný problém související s jeho logistickými a dopravními požadavky. Do společnosti Santa Trans se vracíme po několikaleté přestávce s přesvědčením, že tak jako před lety, tak i teď budou naše vozidla provozována řadu let s nutností jen základních provozních nákladů, ale s maximální přidanou hodnotou, kterou naši zákazníci u našich vozidel oceňují především. Je to velmi příjemný pocit, když člověk vidí, že i po tolika letech, kdy si spol. Santa Trans poprvé pořídila naše vozidla, jsou tato stále v provozu a v plném nasazení.

Předchozí

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 vítězem aktuálního testu letních pneumatik

Daimler Trucks zahajuje intenzivní testy svého nákladního automobilu s palivovými články

Další