Město Kolín dostalo nová auta od Toyoty

| |

Městu Kolín bude sloužit celkem šest automobilů Toyota. Dva získá městská policie, jeden městský úřad a jeden záchranná zdravotnická služba. Automobilka vozy městu bezplatně pronajme do roku 2025, uživatelé budou hradit pouze palivo.

Nové zásahové speciály nasadí městští policisté a zdravotníci do služby již na přelomu roku. Hybridní Toyota RAV4 se stane výjezdovým vozem lékařů zdravotnické záchranné služby, flotilu městské policie posílí hybridní Toyota Corolla TSa model Toyota Proace City Verso. Vozový park městského úřadu pak rozšíří hybridní Toyota Camry.

Toyota letos převzala výrobu v Kolíně od konsorcia TPCA. Vedle modelu Aygo v něm začala vyrábět Yaris s benzinovým či hybridním pohonem a příští rok přibude nový crossover Aygo X. Produkce by se měla postupně zvyšovat z 800 až na 1000 vozů denně.

„Převzetí kolínského výrobního závodu na začátku letošního roku bylo jedním z nejdůležitějších milníků v historii Toyoty na českém trhu. I nadále pokračujeme v podpoře nejen kolínského regionu i v oblasti mobility,“ říká generální ředitel Toyota Motor Manufacturing Czech Republic Robert Kiml.

Toyota se letos stabilně drží na čtvrtém místě na českém trhu a hodlá dále posilovat. Letos očekává téměř 20 000 zákaznických objednávek, což je dvojnásobek loňských prodejů.

Předchozí

Daimler Truck zahajuje v Evropě výrobu a prodej nové generace lehkého užitkového vozidla FUSO Canter

Z Jižní Afriky do světa

Další