Mercedes-Benz Vans rozšiřuje své produktové portfolio

| |

Mercedes-Benz Vans skrze koncept EQT přichází s hmatatelnou představou o prvním prémiovém voze vsegmentu malých MPV pro rodiny a nefiremní zákazníky se zálibou ve volnočasových aktivitách, a tou je Třída T a její plně elektrická varianta.

Předprodukční koncept přináší dostatečný a všestranný prostor až pro sedm cestujících, velkorysý zavazadelník s typickým designem značky Mercedes s přitažlivostí vyšší třídy, komfort, funkčnost, konektivitu a bezpečnost. Mercedes-Benz Vans tak převádí recept na úspěch Třídy V do kompaktnějšího formátu a přináší do segmentu malých MPV novou prémiovou kvalitu. Koncept EQT podtrhuje jedinečnou kombinaci prémiového komfortu a nekompromisní funkčnosti s potěšením z jízdy na elektrickém longboardu, který je dokonale zasazený do nákladového prostoru.

„Rozšiřujeme naše portfolio v segmentu malých MPV nadcházející Třídou T. Bude určená rodinám a nefiremním zákazníkům, ať je jejich věk jakýkoliv, kteří žijí volnočasovými aktivitami a potřebují mnoho prostoru a maximum variability, aniž by se museli vzdát pohodlí a stylu. Třída T jim nabízí atraktivní vstup do světa Mercedes-Benz. A jak koncept EQT ukazuje: Důsledně uplatňujeme naše nároky na vedoucí pozici ve světě elektromobility, tudíž budeme nabízet v budoucnosti v daném segmentu i plně elektrický model,“ říká Marcus Breitschwerdt, šéf Mercedes-Benz Vans.

Typický design značky s vysokým stupněm přitažlivosti

Koncept EQT je okamžitě rozpoznatelný jako člen rodiny Mercedes-EQ. Jeho design se vyznačuje vyváženými proporcemi a přitažlivým povrchovým designem. Masivní boční linie a nápadné blatníky podtrhují sílu a emotivní atraktivitu vozu. Charakteristický předek s LED světlomety vytváří příjemné světlo a září i skrze třícípé hvězdy. Hvězdy různých velikostí vytváří 3D efekt a jsou přítomné v celém designu vozidla, od 21 palcových kol z lehkých slitin s vysoce lesklým povrchem až po panoramatickou střechu a elektrický longboard v kufru. Designový světelný pás spojuje přední LED i zadní LED světlomety. To v kombinaci s lakem vozidla v černé barvě s vysokým leskem vytváří fascinující kontrast, jehož výsledkem je mimořádně vysoká estetika.

„Koncept EQT je nové, celistvé MPV s DNA designu „Sensual Purity“, říká Gorden Wagener, šéf oddělení designu Daimler Group. „Přitažlivé tvary, elegantní detaily a udržitelné materiály dokazují, že toto MPV patří do naší rodiny Mercedes – EQ.“

Interiér konceptu EQT je stejně emotivní a stylový, jako jeho exteriér. Charakteristický je pro něj elegantní kontrast černé a bílé. Sedadla jsou potažená bílou kůží nappa, perforovaná kůže ve středu sedadel je recyklovaná. Poutavý je zejména přístrojový panel v přitažlivém designu. Horní část ve tvaru křídla připomíná oblázkové pobřeží dynamicky zapadající do přístrojové desky. Praktický polouzavřený úložný prostor je umístěn nad přístrojovou deskou pro snadný přístup k věcem, které chcete mít stále při ruce. Kulaté větrací otvory v černé barvě ve vysokém lesku, pozinkované ozdobné prvky a multifunkční volant s tlačítky Touch Control podtrhují vysoce kvalitní a moderní vzhled. Ambientní osvětlení středové konsole, dveří a prostoru pro nohy vytváří stylovou atmosféru.

Intuitivní infotainment MBUX s umělou inteligencí

S infotainmentem MBUX (Mercedes-Benz User Experience) přináší Mercedes-Benz inovativní koncept ovládání a displeje do segmentu malých MPV. Systém lze pohodlně ovládat pomocí centrálního displeje s dotykovou funkcí, dotykových tlačítek na volantu či hlasového asistenta „Můj Mercedesi“. Jeho schopnost učit se je díky umělé inteligenci jedinečná. Například MBUX může pomocí prediktivních funkcí předvídat, co by chtěl řidič udělat. Například pokud pravidelně v pátek na cestě domů telefonuje určité osobě, system sám v daný den navrhne na displeji její telefonní číslo. Mezi další zajímavosti od MBUX ve spojení s Mercedes Me Connect patří živé dopravní informace a bezdrátové aktualizace.

Na displeji médií informačního a zábavního systému s vysokým rozlišením slouží dlaždice EQ v hlavní nabídce jako centrální bod přístupu ke konkrétním zobrazením a nastavením. Patří sem údaje o průběhu nabíjení, době odjezdu, toku energie a spotřeby. Mediální displej lze také použít k ovládání navigace a jízdních režimů. Ve spojení s Mercedes Me Connect jsou nabízeny také specifické navigační služby a funkce pro EV, jako je zobrazení dobíjecích stanic, dojezd a optimalizované plánování trasy s ohledem na úroveň nabití, počasí nebo dopravní situaci.

Maximální variabilita a stylová funkčnost

Koncept EQT (délka / šířka / výška: 4 945/1 863/1 826 milimetrů) má na obou stranách posuvné dveře s obzvláště velkým nástupním otvorem, takže jsou bez problémů dosažitelná všechna plnohodnotná sedadla ve třetí řadě. Do druhé řady se pohodlně vejdou vedle sebe tři dětské sedačky. Panoramatická střecha s hvězdnou oblohou vytvořenou laserem zaplavuje interiér světlem. Elegantní design připomínající láhev rozšiřující se odpředu dozadu vytváří zdání, že je vůz delší. Strmě se svažující zadní část zakončená svislými pátými dveřmi a oknem poskytuje obzvláště příjemné možnosti nakládání. Pokud je potřeba více prostoru, lze sedačky ve třetí řadě zcela sklopit nebo vyjmout a ponechat dostatek místa pro kočárek, přepravní box pro psy a další vybavení pro volný čas.

Koncepční vůz dokresluje prostornost a vysoký level variability pro rodiny a outdoorové nadšence se spoustou zavazadel nebo sportovního vybavení poměrně překvapivou vychytávkou – elektrickým longboardem zakomponovaným do zavazadlového prostoru. Ten je uschovaný v hliníkovém obalu ve dvojitém dně pod plexisklem v jedné rovině s podlahou kufru. Elektrický longboard je také vyroben z hliníku s motivem třícípé hvězdy, který mu dodává velice stylový vzhled.

„Koncept EQT nabízí nový pohled na to, jak lze kombinovat prostor a maximální variabilitu se stylovým komfortem v segmentu malých MPV. Naše budoucí Třída T je skutečným multitalentem, čímž můžeme zaujmout nové skupiny zákazníků a udržitelně růst,“ říká Marcus Breitschwerdt.

Uvedení na trh v nadcházejícím roce

Nová Třída T, která bude uvedena na trh v roce 2022, doplňuje portfolio v segmentu malých MPV a dodávek společně s komerčně orientovaným Citanem, který letos oslaví svoji premiéru i v elektrické variantě. Plně elektrická verze pro nefiremní zákazníky bude následovat později.

Předchozí

SsangYong zahajuje prodej nového Rextonu na českém trhu

Opel výrazně roste v segmentu lehkých užitkových vozů

Další