MAN Traction Event 2021

| |

Téměř dvě stovky zákazníků a fanoušků značky MAN přijalo pozvánku a přijelo do pískovny v Hrušovanech u Brna, kde na ně čekaly skoro tři desítky vozidel určených pro stavební sektor. Své produkty zde prezentovali i nástavbářské firmy. Celou akci zpestřil svým skokanským uměním s motorkou slavný freestylista Petr Pilát. 

Pískovna poblíž Hrušovan u Brna se ve dnech 20. a 21. září stala dějištěm velkolepé akce Traction Event 2021 pořádané společností MAN Truck & Bus Czech Republic zaměřené na představení nové generace vozidel značky MAN pro stavební sektor. Ta byla rozdělena do dvou dní, přičemž první den se jí zúčastnili prodejci a partneři. Druhý den se brány areálu otevřely pro zákazníky z Česka i ze Slovenska a do Hrušovan si jich našly cestu téměř dvě stovky. Účastníci byli kvůli opatřením souvisejícím s nemocí COVID-19 rozděleni do několika skupin, na něž v průběhu dne čekal na informace i zážitky bohatý program. 

Po úvodním přivítání jednatelem Janem Kohlmeierem MAN Truck & Bus Czech Republic a Slovakia a po přivítání obchodním ředitelem MAN Truck & Bus Czech Republic, s. r. o. Tomášem Bretfeldem a jednatelem MAN Truck & Bus Slovakia, Rado Jurčem, je produktoví manažeři z Česka i Slovenska podrobně seznámili, co nová generace vozidel TGS, ale i TGL či TGM nabízí pro jejich podnikání. Přítomní byli seznámeni rovněž s detailními technickými informacemi i novinkami, které s v blízké budoucnosti na vozech MAN objeví. Právě stavebnictví je s produkty značky MAN historicky dlouhodobě úzce spjato a model TGS patří mezi nejoblíbenější stavební vozy na trhu v obou zemích. I proto více než polovina všech vystavených trakčních vozidel byla právě řady TGS, a to ve všech možných konfigurací podvozku 8×6, 8×4, 6×6 či 6×4. Nejčastěji byly osazeny sklápěcími nástavbami od firem VS Mont, Molčík nebo F.X. Meiller, nechyběl zde ale ni domíchávač betonu nebo nosič kontejneru. 

Své místo ve stavebnictví má ale i řada TGM, či TGL, a také TGE. Právě v Hrušovanech, pan Jan Šnajdr, který má tuto nejmenší a nejmladší řadu značky MAN na starosti, představil přítomnost, ale i blízkou budoucnost v podobě čistě elektrického modelu eTGE ve verzi platforma určené pro další nástavby. Dodávek TGE se sklápěcí nástavbou či jako podvozek s dvoukabinou, i s pohonem všech kol, ale bylo k vidění víc. A to na dalším stanovišti nazývaném jako Marketplace. 

Zde se prezentovaly i nástavbářské firmy, jež se značkou MAN Truck & Bus dlouhodobě spolupracují. Účastníkům byli k dispozici zástupci firem VS Mont, Molčík, nebo F.X. Meiller. Svůj stánek zde ale měly i finanční společnosti Volkswagen Financial Service nebo G.S. Finance, které zajišťují financování vozidel značky MAN. Partnerem akce byla také společnost HESTI Group, největší soukromý prodejce značky MAN Truck & Bus v Česku, a to včetně její dceřiné značky GTS Poběžovice vyrábějící nástavby.

Velký zájem budily úpravy od firmy Torsus, která vyrábí offroadová vozidla pro přepravu osob do nejnáročnějších podmínek. Přítomní si mohli i na vlastní kůži vyzkoušet model Terrastorm vycházející z vozu MAN TGE, svézt se mohli v minibusu Praetorian. Pro testovací jízdy v areálu pískovny byla připravená i čtveřice klasických sklápěček MAN TGS v konfiguraci 6×4, 6×6, 8×4 a 8×6. Společnost HAVEX Auto, autorizovaný prodejce vozů Škoda Auto, zde měl na vyzkoušení čtyřkolky Octavia, Superb a Kodiaq. Všechny přítomné pak dostával do varu svými leteckými kousky jeden z nejlepších světových motokrosových freestylistů Petr Pilař zvaný Pilník. Celou akcí provázela moderátorka Tereza Tobiášová.

Předchozí

DAF XF „Fleet Truck of the Year“

Volvo FMX pro Dopravní podnik hl. m. Prahy

Další