Letecká doprava může dočasně nahradit část pozemních přeprav z Velké Británie

| |

Obavy z šíření nové mutace koronaviru přerušily dopravní spojení kontinentální Evropy a Velkou Británií. Logistická společnost Gebrüder Weiss okamžitě reagovala a zákazníky informuje o aktuální dostupnosti leteckého spojení. „Na území Velké Británie zůstávají v tento moment stovky zásilek mířících do Evropy. Nákladní vozidla mohou dosud do Velké Británie z kontinentální Evropy vjíždět, nemohou se však vrátit,“ upozorňuje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Odříznutí GB od zbytku Evropy je z pohledu ekonomik závažný problém, do GB jenom z ČR mířilo nejméně v posledních pěti letech exportní zboží v hodnotě pře 200 miliard korun. 

„Zcela respektujeme opatření národních vlád i evropských institucí, pozemní spojení obnovíme okamžitě, jakmile opatření pominou. Přes veškerá aktuální omezení pro osobní leteckou dopravu ale v tento okamžik neexistují žádná omezení nákladních letů. Letecká nákladní doprava je tedy nadále k dispozici, jakkoli je nyní předmětem dalšího přezkoumání příslušných odpovědných úřadů, které mohou zavést přísnější omezení na základě dalšího vývoje,“ říká Jan Kodada.

Jan Kodada

Letecká doprava může v logistickém řetězci suplovat určitou část pozemní kapacity, objemově je však na výrazně nižší úrovni a také je signifikantně nákladnější. Pro leteckou dopravu také platí určitá omezení, která se na pozemní dopravu nevztahují. „Jedná se typicky o přepravy lithiových baterií, které jsou obsaženy v celé řadě elektronických výrobků a dalších druhů zboží. Což ale může být například i tlaková nádobka laku na vlasy, automotive maziva nebo nátěrové hmoty,“ vysvětluje Jan Kodada.

Předchozí

Peugeot 106 Premium a nový Peugeot e-208 GT: luxus malých vozů

Dalších šest autobusů Scania Citywide na CNG pro ČSAD Havířov

Další