Kolik letů je třeba na přepravu 247 koní z Lutychu do Tokia?

| |

Nákladní letadlo Boeing 777 společnosti Emirates SkyCargo dokáže přepravit přibližně 100 tun, na přepravu 247 koní je třeba osm letů.

Jak se pozornost sportovních fanoušků z celého světa upíná k Tokiu, skupina velice zvláštních šampionů si razí svou cestu do japonského hlavního města speciálními lety společnosti Emirates. Nákladní divize letecké společnosti Emirates SkyCargo vyšle celkem osm charterových letů s 247 koňmi z Lutychu do Tokia. První let s 36 drezurními koňmi již přistál na letišti Haneda v Tokiu. Dopravce přepraví koně i zpět osmi lety z Tokia do Lutychu. Na přepravě spolupracuje Emirates se společností Peden Bloodstock, předním specialistou na mezinárodní přepravu koní.

Během letu budou koně pohodlně ustájeni ve speciálně navržených stájích. Emirates celkově přepraví 247 koní ve 131 boxech. Společně s koňmi poletí v rámci osmi letů také 59 podkoní, kteří zajistí, že bude o koně dobře postaráno, budou nakrmeni i napájení během cesty z Lutychu do Hanedy (s krátkou přestávkou v Dubaji). Společnost přepraví během letu i 20 tun krmiva a tekutin pro koně a 100 tun dalšího speciálního vybavení.

Společnost Emirates má již desítky let zkušeností s přepravou koní pro různé mezinárodní sportovní akce, a to napříč šesti kontinenty. Aerolinka je také hlavním sponzorem řady prestižních světových turnajů a dostihů a je také sponzorem předního dostihového týmu Godolphin.

Pohodlnou přepravu bez zbytečného stresu pro koně během letu zajišťuje zkušený a vyškolený tým Emirates na palubách moderní flotily letadel typu Boeing 777, které jsou určené k přepravě nákladu. Emirates SkyCargo splňuje všechny předpisy stanového vnitrostátními i mezinárodními úřady po přepravu živých zvířat, včetně předpisů IATA Live Animals.

Další podrobnosti o přepravě koní naleznete zde.

Předchozí

Hasičský speciál Scania pro Letiště Praha – Vodochody

Gebrüder Weiss zajistí přepravu citlivého vybavení analogové mise na Mars

Další