Italský přepravce nakupuje 1 000 nákladních vozidel Volvo

| | ,

Lannutti Group, italská přepravní a logistická společnost, objednala 1 000 nových nákladních vozidel Volvo FH s nejnovější technologií úspory paliva I-Save. Společnost vidí potenciál snížit spotřebu paliva o 10 procent a také snížit emise CO2.

Skupina Lannutti působí v osmi evropských zemích s flotilou 1 800 nákladních vozidel. Rozhodnutí investovat do 1 000 nových nákladních vozidel Volvo FH bylo učiněno po komplexním celoročním testu paliva, kde bylo nové Volvo FH vybavené systémem I-Save porovnáno s ostatními nákladními vozidly smíšeného vozového parku. Výsledkem bylo ohromující snížení paliva o 10 procent ve srovnání se stejným standardním nákladním vozidlem. Objednávka 1 000 vozidel Volvo FH se systémem I-Save bude společnosti Lannutti předána v letech 2021 a 2022.

„Zásadou obnovy vozového parku ve společnosti Lannutti Group je upřednostňovat vozidla s nízkými emisemi. Kromě spolehlivosti je pro nás nejdůležitější faktorem udržení co nejnižší hmotnosti nákladního vozidla, vysokého užitečného zatížení a minimální spotřeby paliva. Po úspěšném testovacím období jsme se rozhodli, že všechna nová nákladní vozidla Volvo by měla být s technologií I-Save, “říká Valter Lannutti, generální ředitel Lannutti Group.

Verze Volvo FH s I-Save kombinuje mimořádně úsporný motor s funkcemi pro úsporu paliva, které snižují spotřebu paliva při dálkových provozech – aniž by byla omezena ovladatelnost. Vozidla jsou vybavena dalšími bezpečnostními prvky, jako je podpora při změně jízdního pruhu a podpora bdělosti řidiče, které pomáhají předcházet nehodám.

„Neděláme kompromisy ohledně bezpečnosti.“ Je důležité nabídnout našim řidičům bezpečné a pohodlné pracoviště, ale je to také způsob, jak pomoci zajistit naše zakázky. Naštěstí je většina nehod menší. Nákladní vozidla vyžadují opravy a je nákladné, když jsou dlouhodobě mimo provoz. Celkově věřím, že další bezpečnostní systémy jsou dobrou investicí, “říká Valter Lannutti.

„Se společností Lannutti Group máme dlouhodobé a důvěryhodné obchodní vztahy a jsem opravdu hrdý na to, že věří společnosti Volvo, a že potvrzují vynikající výkonnost našich nákladních vozidel s I-Save.“ Je to stejně důležité pro životní prostředí jako pro naše zákazníky, “říká Roger Alm, prezident společnosti Volvo Trucks.

Předchozí

Opel Grandland X: Vrchol nabídky

Společnost Daimler plánuje rozdělení na dvě samostatné společnosti

Další