Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 vítězem aktuálního testu letních pneumatik

| |

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 zvítězily v letním testu vysoce výkonných (UHP) pneumatik webu Tyre Reviews pro rok 2021, do nějž bylo zařazeno čtrnáct pneumatik nejprodávanějšího rozměru 225/40R18. Testovací řidiči je hodnotili při jízdě na voze Volkswagen Golf GTI.

Testovací řidič Jon Benson po jízdě dospěl k tomuto závěru: „Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 nemají prakticky žádné slabé stránky. Nabízejí vynikající přilnavost za sucha i ve vlhku, sportovní ovladatelnost, vynikající odolnost vůči aquaplaningu a nízkou hodnotu valivého odporu. Subjektivně jsem měl na pneumatikách Goodyear pocit poměrně sportovní jízdy, s dobrou stabilitou a chováním při brzdění a v zatáčkách.“ 

„Asymmetric 5 jsou velmi dobře vyvážené pneumatiky, které se vyznačují dobrou přilnavostí a ve všech ohledech předvídatelnou ovladatelnost,“ shrnul.   

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 jsou vysoce výkonné pneumatiky určené pro sportovní a silné vozy všech velikostí. Goodyear je pojal jako vrcholné všestranné letní pneumatiky a využil všechny své technologické znalosti, aby nově nastavil laťku, pokud jde o jejich brzdné vlastnosti na mokré a ovladatelnost na suché vozovce, aniž by musel snižovat odolnost pneumatik nebo úroveň komfortu při jízdě. Dosáhl toho vývojem vysoce sofistikované běhounové směsi, která zaručuje vynikající užitné vlastnosti na mokré vozovce bez toho, aby to bylo na úkor životnosti pneumatik nebo ovladatelnosti na suchém povrchu. Dezén běhounu pneumatik Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 je tužší, aby si při jízdě poradil s vysokým zatížením bočními silami.  

Goodyear Eagle F1 SuperSport s nálepkou „Doporučujeme“ 

Vedle úspěchu pneumatik Eeagle F1 Asymmetric 5 v celkovém umístění slaví Goodyear ve stejném testu také zisk nálepky „Doporučujeme“ pro jeho ještě výkonnější pneumatiky Eagle F1 SuperSport.  

Pneumatiky SuperSport inspirované motoristickým sportem si od Bensona vysloužily tuto pochvalu: „Goodyear Eagle F1 SuperSport byly šampiony v disciplíně ovladatelnosti na suchém povrchu a nabídly nejlepší odezvu při řízení a dobrou zpětnou vazbu. Skutečné silniční pneumatiky, které můžete využít i na závodní dráze, vynikající dynamické řízení s rychlými reakcemi a dobrou zpětnou vazbou a na silniční pneumatiku velmi dobrou tepelnou odolností.“ 

Výkonnost pneumatik Eagle F1 SuperSport na dráze dokládá nejen nejrychlejší okruhový čas, ale i to, že byl o více než čtyři sekundy kratší než u pneumatik jakékoli jiné značky namontovaných na stejném autě se stejným řidičem. Za takový výsledek pneumatiky vděčí použitým technologiím, které Goodyear převzal z motoristického sportu, jako například Power Shoulder Technology: masivní uzavřený vnější dezén, který pneumatikám dodává svižný charakter na suché vozovce a při zatáčení.  

Laurent Colantonio, technologický ředitel osobních pneumatik v Goodyear Europe, ocenil vývojové týmy společnosti: „Vítězství v celém testu pro Eagle F1 Asymmetric 5 a doporučení pro nákup Eagle F1 SuperSport jako nejlepších pneumatik z hlediska výkonnosti dokládá důraz, jaký Goodyear klade na vývoj vyhraněných pneumatik, které vyhovují různorodým potřebám sportovních řidičů. Ať už jde o vítěze testu a dobře vyvážené Eagle F1 Asymmetric 5 nebo Eagle F1 SuperSport a pro závodní dráhu ještě vhodnější SuperSport R a RS, Goodyear nyní pokrývá skutečně celý segment vysoce výkonných a velmi vysoce výkonných pneumatik.“ 

Předchozí

GEFCO posiluje a rozšiřuje spolupráci se společností Renault Group a značkou Dacia

Návrat ke kořenům spolupráce

Další