Ford Trucks zahajuje rok 2021 inovacemi

| |

V návaznosti na více než půlstoletí zkušeností a dynamický vývoj produktů v oblasti těžkých nákladních vozidel zahájila společnost Ford Trucks rok 2021 dvěma novými variantami produktů a aktualizovanými službami a technologiemi v rámci své aktuální produktové řady, která byla uvedena na trh ve 44 zemích.

Rodina tahačů F-MAX, jež nyní zahrnuje dvě nové varianty, F-MAX BlackLine a F-MAX L, včetně nových specifikací a funkcí, přináší zákazníkům Ford Trucks technologie propojené mobility. Společnost zavádí funkce dálkového ovládání pomocí technologie ConnecTruck, která nabízí větší pohodlí a vyšší efektivitu.

„Jako inovativní značka, která naslouchá potřebám zákazníků, zaměřujeme své úsilí v oblasti výzkumu a vývoje na to, abychom uvedli na trh technologie nové generace. Věříme, že můžeme našim zákazníkům přidat největší hodnotu snížením celkových nákladů. S každým novým produktem, který vyvíjíme, je naším cílem pomoci našim zákazníkům lépe řídit podnikání“, říká Serhan Turfan, viceprezident společnosti Ford Trucks. „Jsme hrdí na to, že můžeme našim zákazníkům po celém světě představit novou řadu produktů a technologií. Budeme jim i nadále poskytovat vyšší efektivitu, ještě lepší výkon a špičkové technologie.“

F-MAX BlackLine se bude vyrábět v limitované edici pouze 250 kusů se speciálními sériovými čísly

F-MAX BlackLine, exkluzivní varianta mezinárodně oceňovaného modelu F-MAX, se bude vyrábět jako limitovaná edice. Každé vozidlo bude mít na dveřích speciální sériové číslo a znak řady Blackline. Pro tuto limitovanou edici bude vyrobeno pouze 250 kusů, které budou k dispozici ve speciální stříbrné barvě exteriéru „moondust“ s modrými a černými pruhy zdůrazňujícími styl vozidla, stejně jako černé LED světlomety, černá kola a černé kryty zrcátek.

F-MAX BlackLine se vyznačuje špičkovým designem interiéru se sedadly zdobenými černou barvou s modrými pruhy a detaily stehů, navíc s modrými odlesky a detaily stehů na koženém volantu a prostornými úložnými prostory nad hlavou. Přední konzola modelu F-MAX BlackLine, stejně jako úložné prostory pro postele a pod postelemi, mají také výrazné černé designové detaily.

ConnecTruck nabízí nové funkce, které usnadňují život řidičům a správcům vozového parku

Společnost Ford Trucks transformuje svá vozidla na produkty založené na datové konektivitě a propojené mobilitě vybavené technologiemi nové generace, které představují výhodu pro zákazníky. Mezi nové technologie patří prediktivní tempomat MAX-Cruise a multimediální systém, který řidičům a správcům vozového parku usnadňuje život. Nové funkce dálkového ovládání také umožňují uživatelům aplikace My Ford Trucks, aby svá vozidla ovládali na dálku, což řidičům poskytuje ještě vyšší úroveň pohodlí.

Mezitím byl online portál ConnecTruckGlobal.com rozšířen o nové funkce, zejména pro vozové parky. Nyní umožňuje správcům vozového parku sledovat vozidla na stolním počítači nebo tabletu, s bonusovými funkcemi kromě mobilní aplikace. Nové funkce poskytují řidičům a správcům vozového parku přístup 
k historii údajů o vozidle a informacím o trase, a to vše během několika kliknutí.

Nový F-MAX L, který má delší rozvor a dojezd až 5 000 km na jednu nádrž

Ford Trucks si u nového modelu F-MAX L, který má delší rozvor a dojezd až 5 000 kilometrů na jednu nádrž, klade za cíl překonat očekávání svých zákazníků. Palivové nádrže o celkovém objemu 1 350 litrů modelu 
F-MAX L jsou o 300 litrů větší než standardní nádrže. Tahač s delším rozvorem nabízí také zajímavé jízdní vlastnosti. Pokud někdo dá předost menším nádržím, může standardních 1 050 litrů kombinovat s delším rozvorem. 

Režim ECO+ snižuje spotřebu paliva až o 5% a je nyní standardem ve všech variantách tahačů F-MAX

Protože spotřeba paliva a celkové náklady jsou nejdůležitějšími kritérii v odvětví těžkých užitkových vozidel, představila společnost Ford Trucks „režim ECO+“, který řidičům umožňuje snížit celkovou spotřebu až o 5 %. Od roku 2021 je režim ECO+ standardní funkcí ve všech variantách F-MAX.

Je-li aktivován režim ECO+, systém provede opatření k automatickému snížení spotřeby paliva. Prediktivní tempomat MAX-Cruise nastavuje nejúčinnější rychlost vozidla na základě topografie zjištěné pomocí údajů GPS. Aktivuje se také funkce Eco Roll, která umožňuje jízdu na volnobě. Během režimu ECO+ je výkon motoru omezen na 450 koní a omezovač rychlosti nepustí vozidlo přes 85 kilometrů za hodinu. Pokud stojící vozidlo běží na volnoběh déle než pět minut, motor se automaticky vypne, aby se ušetřilo palivo. To je zvláště výhodné, pokud je vozidlo ponecháno v chodu během čekání na celnici nebo při nakládce. V režimu ECO+ je také deaktivována funkce kickdown zvyšující jednorázově výkon motoru, ale i spotřeby paliva, a to je mnohdy nežádoucí. Majitelé vozového parku mohou všechny tyto funkce dálkově ovládat a sledovat pomocí mobilní aplikace My Ford Trucks.

Rozvážková vozidla a podvozky pro speciální nástavby jsou nyní ještě pohodlnější díky nové automatické převodovce ZF EcoTronic

Devíti stupňová automatická převodovka ZF EcoTronic vyvinutá techniky společnosti Ford Trucks odpovídá očekáváním a preferencím zákazníků a nabízí značný jízdní komfort, zejména při hustém provozu ve městě. Snižuje také spotřebu paliva a celkové náklady. F-MAX s devíti stupňovou automatickou převodovkou ZF EcoTronic nabízí lepší jízdní komfort u lehkých sklápěčů s výkonem 330 k a lehkých silničních nákladních vozidel. A tím, že eliminuje řazení, umožňuje užitkovým vozidlům, jako jsou hasičské vozy, fungovat ještě rychleji v situacích, kdy se počítá každá sekunda.

Zadní řiditelná náprava, vylepšená manévrovatelnost a poloměr otáčení

Konstruktéři společnosti Ford Trucks chápou důležitost manévrovatelnosti a malého poloměru zatáčení během městského provozu a vyvinuli novou zadní řiditelnou nápravu pro zvýšení manévrovatelnosti 
u vozidel 9LT 6X2.

Nový systém snižuje poloměr otáčení o 9% a nabízí pohodlnější zážitek z jízdy, zejména v omezeném městském prostředí.

Předchozí

DB Schenker testuje LNG v dálkových přepravách

Nový Opel Combo-e Life

Další