Ford představuje prodlouženou verzi Transitu

| |

Ford představil novou verzi modelu Transit podvozek s kabinou, určenou speciálně pro provozovatele v rychle rostoucím sektoru mezinárodní přepravy vozidly s celkovou hmotností do 3,5 t.

Ford tímto modelem reaguje na silnou poptávku zákazníků Střední Evropy a Pobaltí, kde řada firem využívá na mezinárodních trasách lehké užitkové automobily do 3,5 t. Novinka s označením Transit L5 podvozek s kabinou má pohon předních kol a prodloužený rám. 

Při osazení plachtovou nástavbou pojme nový model až 10 europalet, a to i v případě, že je vybaven prostorem na spaní nad kabinou. Předpokládané užitečné zatížení po provedení přestavby činí 950 kg.

„Doprava zboží na dlouhé vzdálenosti je na vzestupu a náš nový prodloužený Transit podvozek s kabinou nabízí největší možný nákladový prostor, aby pomohl vytíženým firmám k ještě vyšší produktivitě,“ řekl Paul Baynes, vedoucí přestaveb užitkových vozidel ve Ford of Europe. 

Transit L5 podvozek s kabinou lze již v Evropě objednávat. S realizací zakázkových přestaveb a úprav pomůže zákazníkům bezmála 200 firem ze 13 zemí, které splnily podmínky Fordu a začlenily se do jeho sítě kvalifikovaných přestavbářů. 

Výjimečná přepravní kapacita

Aby mohl nabídnout skutečně velkorysý nákladový prostor, stojí Transit L5 na šasi s rozvorem náprav 4522 mm. To je nejvyšší hodnota ze všech podvozků s celkovou hmotností 3,5 t a pohonem předních kol.

Transity L5 s pohonem předních kol budou dostupné i s Heavy Duty variantami úsporného a výkonného vznětového motoru Ford 2.0 EcoBlue.3 Standardní provedení dosahuje nejvyššího výkonu 96 kW (130 k) a točivého momentu 360 Nm, na přání je k dispozici také varianta s parametry 118 kW (160 k) a 390 Nm. Obě motorizace jsou vhodné pro přestavby s hmotností přesahující 2380 kg. Ke všem variantám motoru a převodovky lze objednat 95 litrovou palivovou nádrž.

V nabídce asistenčních systémů nechybí inteligentní adaptivní tempomat se systémem udržování v jízdním pruhu, který může na delších cestách zmírnit únavu řidiče a nedávno byl oceněn nezávislou organizací Euro NCAP.

Nový Transit L5 znovu rozšiřuje už tak velmi rozsáhlou modelovou řadu, v níž koncem loňského roku přibyl Transit podvozek s celkovou hmotností pěti tun. V roce 2020 se Ford již šestým rokem po sobě stal nejprodávanější značkou užitkových vozidel v Evropě, když na dvacítce klíčových trhů zaznamenal 87 139 prodaných vozů.

Předchozí

Chytré brýle umožňují školení na dálku v reálném čase

SOR dodá další autobusy do Mostu a Litvínova

Další