Emirates SkyCargo pokořila další milník v přepravě vakcín covid-19

| |

Nákladní divize Emirates SkyCargo pokořila další milník a přepravila již 150 milionů dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Letecká společnost Emirates tak hraje klíčovou roli v distribuci vakcín, zajišťuje jejich přepravu z místa produkce do dalších destinací po celém světě, zejména pak do rozvojových zemí. 

Klíčové momenty Emirates SkyCargo v přepravě vakcín covid-19:

  • Společnost přepravila více než 600 tun vakcín proti onemocnění covid-19, což odpovídá 150 milionům dávek
  • Vakcíny byly přepraveny do více než 80 destinací napříč šesti kontinenty
  • Celkově bylo přepraveno více než 3 500 balíků vakcín covid-19
  • Společnost přepravila celkově 6 různých vakcín proti covidu-19

Emirates SkyCargo patří mezi přední letecké přepravce léčiv citlivě reagujících na teplotní změny, včetně vakcín covid-19. Nákladní dopravce zřídil v Dubaji letecký uzel s certifikací GDP (osvědčení distribučních postupů) pro manipulaci s farmaceutiky. Již během vrcholu celé pandemie dopravce přepravoval na svých letech téměř 200 tun léčiv každý den.

V lednu 2021 se nákladní dopravce spojil s předními dubajskými subjekty, včetně DP World, International Humanitarian City a Dubai Airports a společně vytvořili logistickou alianci pro distribuci vakcín proti covid-19 do rozvojových zemí. V únoru tohoto roku Emirates SkyCargo podepsala memorandum s UNIFEC o upřednostnění přepravy vakcín proti covid-19 na podporu programu COVAX usilující o spravedlivý globální přístup k vakcínám.

Předchozí

BMW X2: Stylové městské auto, které myslí na ekologii

Scania zákazníkům v České republice a na Slovensku představila novou generaci autobusů Citywide

Další