Emirates a Qantas prodlužují své partnerství a posilují mezinárodní přepravu

| |

Společnosti Qantas a Emirates oznámily prodloužení svého partnerství na dalších pět let, zákazníci obou aerolinek tak budou mít přístup k rozsáhlé společné síti a letové kapacitě napříč Austrálií, Novým Zélandem, Evropou a Spojeným královstvím.   

Dohoda byla podepsána prezidentem Emirates, Timem Clarkem, a výkonným ředitelem skupiny Qantas, Alanem Joycem na výročním zasedání Mezinárodní asociace leteckých dopravců v Bostonu. 

Aerolinky mají současnou spolupráci potvrzenou od letových regulátorů do března 2023. Qantas a Emirates budou usilovat o znovu-potvrzení autorizací od relevantních regulativních orgánů do roku 2028, včetně Australské komise pro veřejnou soutěž, aby tak na odsouhlasených linkách mohly pokračovat v klíčových aktivitách svého partnerství, které zahrnuje koordinaci cen letenek, letových řádů i prodejních a marketingových strategií.  

Obě aerolinky díky svým věrnostním programům Qantas Points a Skywards Miles nabízí k dispozici miliony zvýhodněných sedadel pro časté cestovatele, zpřístupňují jim více než 100 destinací a umožňují využít nashromážděné věrnostní body, které nemohli uplatnit v průběhu pandemie. 

Zákazníci Emirates tak získávají přístup k více než 55 australským destinacím, do kterých Emirates nelétá, zákazníci Qantas zase mohou s Emirates létat do Dubaje a do dalších více než 50 měst v Evropě, na Blízkém východě a v severní Africe, kam nelétá Qantas. 

Qantas a Emirates postupně znovuobnovují své letové kapacity po pandemii spojené s onemocněném COVID-19 a toto partnerství jim napomůže k jejich finančnímu růstu. 

„Prodloužení partnerství s Qantas je důkazem jeho úspěchu. Reflektuje také závazek k našim zákazníkům, aby mohli létat do a z Austrálie, tedy trhu, který obsluhujeme již dvacet pět let. Našim zákazníkům chceme také nadále nabízet nejlepší letová spojení a výhody pro časté cestovatele. I přes výzvy posledních osmnácti měsíců dnešní oznámení potvrzuje, že Emirates je tu pro dlouhé lety i nadále,“ řekl prezident Emirates Airline, Tim Clark.  

„Toto partnerství umožňuje cestovatelům létat v naší společné síti do více než stovky destinací po celém světě a nabízí prémiové zážitky, včetně přístupu do salonků. Se znovuotevřením hranic se těšíme na návrat našich australských leteckých řádů, a to včetně služeb nabízených A380, a samozřejmě na zákazníky, kteří budou moci zažít to nejlepší z tohoto partnerství po mnoho dalších let,“ dodal Clark.

„Tento okamžik znamená další pokračování jednoho z nejvýznamnějších bilaterárních partnerství v leteckém průmyslu. Když v roce 2013 započalo, říkali jsme mu „seizmické“. A bylo tomu tak, zejména pro více než 13 milionů lidí, kteří díky této dohodě dodnes cestovali,“ řekl Alan Joyce, výkonný ředitel skupiny Qantas.

„Předpoklad našeho partnerství s Emirates vždy byl, že žádná aerolinka nemůže létat všude, ale společně můžeme obsloužit většinu míst, kam naši společní zákazníci chtějí cestovat. A že o ně vzájemně pečujeme jako o naše vlastní.“ 

Předchozí

Gebrüder Weiss dokončil rozšíření centrály v Jenči u Prahy

Volvo Trucks obdrželo rekordní objednávku na elektrická nákladní vozidla

Další