DKV nabízí největší akceptační síť čerpacích stanic LNG v Evropě

| |

LNG patří na cestě k trvale udržitelnější mobilitě mezi nejdůležitější alternativy konvenčních paliv. Spedice a logistické společnosti mohou používáním LNG snížit své emise CO2 až o 20 procent v porovnání s naftou.

DKV, evropský poskytovatel služeb pro mobilitu, proto urychluje rozšiřování své sítě pro zásobování LNG a nově svým zákazníkům nabízí přístup k více než 230 stanicím s LNG v devíti zemích. DKV tak zastřešuje největší síť čerpacích stanic LNG nezávislou na značce, která pokrývá více než 50 procent všech stanic LNG v Evropě. Seznam připojených zemí se aktuálně rozšířil o Rakousko, Švédsko a Finsko.

„Význam LNG neustále roste. V době energetické transformace chceme být ‚Lead in Green‘ – vedoucím poskytovatelem trvale udržitelných řešení pro zásobování dopravního odvětví,“ říká Sven Mehringer, ředitel divize Energy & Vehicle Services ve společnosti DKV Mobility. Poptávka po alternativních palivech roste. DKV zařazuje do své akceptační sítě 5 000 čerpacích stanic ročně, přitom sází především na čerpací stanice s rozmanitou nabídkou paliv včetně alternativních zdrojů energie, jakými jsou LNG, CNG, LPG nebo vodík. Společnost DKV navíc v únoru 2021 zahájila svou „zelenou misi“ a oznámila, že se do roku 2023 stane klimaticky pozitivní společností a do roku 2030 sníží uhlíkovou intenzitu flotil svých zákazníků o 30 procent. 

Předchozí

DHL rozšiřuje flotilu ekologických kamionů na zkapalněný zemní plyn

Segment automotiv stagnuje, v ostatních oblastech pozemní doprava roste

Další