DKV BOX EUROPE je schválený pro italské dálnice

| |

Společnost DKV, poskytovatel služeb pro mobilitu, nabízí nyní celoevropský mýtný box také pro provoz v Itálii. DKV je tak prvním certifikovaným dodavatelem mimo Itálii, který pro tuto zemi nabízí palubní jednotku kompatibilní s EETS. 

Po úspěšném zkušebním provozu schválili provozovatelé italských dálnic DKV BOX EUROPE pro vyúčtování mýta za používání italských dálnic nákladními vozidly a autobusy s celkovou hmotností více než 3,5 t. Italský mýtný systém, za nímž stojí sdružení provozovatelů italských dálnic AISCAT, zahrnuje přibližně 6 600 km dálnic. Kromě Itálie zajistí DKV BOX EUROPE vyúčtování mýta pro nákladní vozidla také v Německu, Belgii, Bulharsku, Francii, Rakousku, Španělsku, Portugalsku a Maďarsku, jakož i při průjezdech tunely Warnow, Herren a Liefkenshoek. DKV tak pokrývá dvanáct evropských mýtných systémů. Již na začátku února získal homologaci DKV BOX ITALIA pro dopravu na území Itálie.

„Itálie je nesmírně důležitou tranzitní zemí mezi severem a jihem. Proto máme velkou radost, že můžeme jako první poskytovatel nabídnout vhodné řešení pro mýto v Itálii také našim zákazníkům v oboru mezinárodní dopravy,“ říká Jérôme Lejeune, ředitel divize mýtného ve společnosti DKV. Speciálně označené jízdní pruhy na mýtných stanicích ukazují řidičům, v jakém jízdním pruhu mohou použít DKV BOX EUROPE. Již brzy bude možné využívat univerzální DKV BOX EUROPE také ve Švýcarsku a dalších evropských zemích.

Předchozí

Volvo Trucks získala ocenění Red Dot Award 2021

Komunikaci skupiny Eurowag řídí Michal Malysa

Další