DHL kupuje dalších osm nákladních Boeingů 777F

| | ,

Společnost DHL Express podepsala s Boeingem nákup dalších osmi nákladních letadel Boeing 777F. Důvodem je rostoucí trh letecké nákladní dopravy.

Kontrakt oznámila dceřiná společnost Deutsche Post na svých stránkách. Součástí je i opce na další čtyři letadla. Investice je podle DHL Express krokem k dalšímu rozšíření sítě nákladních linek mezi kontinenty. První letadla z nového kontraktu převezme příští rok. „I když součástí krize zastavila řadu oborů, globální obchod v klidu nezůstal. Poháněna globalizací, digitalizací a velkoupoptávkou. Oblast e-commerce v posledním čtvrtletí zaznamenala nárůst o 40 % v porovnání s koncem roku 2019,“ řekl šéf DHL Express John Pearson. Podle něj je firma přesvědčena, že trh e-commerce dál poroste, a proto objednává další letadla. 

Boeing 777F je největším dvoumotorovým letadlem na světě. Nákladní verze Boeingu 777 má dolet 9 200 kilometrů, přepraví až 102 tun nákladu. Firma si od nákupu těchto letadel slibuje více letů na dálkových trasách bez mezipřistání. 

DHL Express s partnerskými dopravci provozují přes 260 různých nákladních letadel. V roce 2018 společnost podepsala smlouvu na dodávku 14 letadel, deset jich je už dodaných. Boeing očekává, že letecká nákladní doprava během příštích dvaceti let vzroste o nejméně 60 %.

Předchozí

Proč se brzdí export do Británie

GEFCO se nově od 1. ledna postará o kompletní logistiku vozů značky Subaru v ČR

Další