DB Schenker spojuje svět

| |

V souvislosti s pandemií COVID-19 DB Schenker rozšířil svou celosvětovou síť leteckých přeprav. Poprvé v historii společnost nabízí vlastní lety pro přímé spojení mezi Amerikou, Evropou a Asií. Z mnichovského letiště odstartovaly první lety směrem k dalším dvěma kontinentům už začátkem ledna. 

Nová nabídka přichází nad rámec již existujících dohod o vyčlenění přepravního prostoru, které má DB Schenker uzavřené s preferovanými leteckými partnery. Reaguje tím na pokračující nedostatek nákladních kapacit při osobních letech. Každý týden těchto 43 letů zvládne přepravit tolik nákladu, jako 135 osobních letadel. 

Vzhledem k tomu, že do plného obnovení leteckých osobních přeprav je stále daleko, rozhodli jsme se pro naše zákazníky vytvořit nové a spolehlivé možnosti přeprav nákladu. Obzvláště nadšený jsem z nových tras přes mnichovské letiště. Naše silná letecká síť bude ještě globálnější,“ řekl Thorsten Meincke, člen představenstva DB Schenker pro letecké a námořní přepravy.

První nová trasa spojuje Chicago, Mnichov, Tokio a Soul, pak se vrací opět do Německa a pokračuje do USA. Provozují ji National Airlines a nabízí kombinovanou přepravní kapacitu 400 tun týdně. Koncem února bude zahájen provoz na druhé trase z Mnichova do Chennai a Chicaga s týdenní kombinovanou kapacitou 300 tun. Obě trasy budou fungovat alespoň rok, dokud se současnou náročnou situaci nepodaří stabilizovat.

DB Schenker

Jsme moc rádi, že si jeden z nejdůležitějších poskytovatelů logistických řešení na světě DB Schenker zvolil Letiště Mnichov jako základnu pro své mezinárodní nákladní lety mezi USA a Dálným Východem. Kvůli výraznému snížení počtu letů během pandemie bohužel chybí nákladní kapacity. O to víc je tato doprava pro naše letiště důležitá. První pětihvězdičkové letiště v Evropě nabízí vynikající služby nejen cestujícím, ale na nejvyšší úrovni jsou i služby spojené s manipulací a nakládkou zboží,“ prohlásil Jost Lammers, generální ředitel a předseda představenstva Letiště Mnichov. 

Celkově DB Schenker řídí globální leteckou síť zahrnující téměř všechny kontinenty. Díky večerním odletům z klíčových leteckých uzlů na mnoha trzích se dají nastavit pozdější uzávěrky pro nakládky zásilek. Všechna letecká spojení zajišťují nákladní letouny Boeing 747 a Boeing 777.

V loňském roce vzrostl počet letů pod hlavičkou DB Schenker do rekordní výše. Ve snaze vykrýt chybějící kapacity z osobních letů vznikla celá řada nových spojení. Tento trend pokračuje i v letošním roce. Zájem o přepravy součástek pro automobilový průmysl nebo spotřebního zboží narůstá, zatímco nedostatek kapacit přetrvává. Významnou část potřebné kapacity v leteckých přepravách navíc představuje zdravotnický materiál, který zůstane tahounem poptávky i v roce 2021. Rozšířené kapacity leteckých přeprav od DB Schenker tak vytváří potenciál i pro přepravy vakcíny proti COVID-19. 

Předchozí

Logistická společnost Girteka objednala 2 000 nákladních vozidel Volvo

Značka Zetor slaví 75 let

Další