CITROËN C5 X

| |

C5 X je důstojným nástupcem velkých silničních vozů Citroën a koncentruje v sobě veškeré zkušenosti značky, aby řidičům a cestujícím nabídl zcela pohodovou jízdu. Velmi příjemné odpružení a pohodlná sedadla poskytují potěšení z lehké a pružné jízdy, která je pro Citroën tak důležitá, a zároveň zaručují dobrou oporu. Útulná, elegantní, prostorná a komfortní atmosféra v kabině okamžitě navozuje pocit pohody a vybízí k cestování.

JAKO V OBÝVACÍM POKOJI

Designéři vozu C5 X se zaměřili především na prostornost. Vpředu vytváří elegantní, horizontální palubní deska velký a ničím nerušený životní prostor. Velkorysý a příjemný prostor vzadu vybízí k odpočinku a relaxaci. Díky prostoru pro kolena XXL, širokému rozvoru a výjimečnému prostoru pro hlavu se cestující na zadních sedadlech pohodlně usadí a mohou si užívat cestu. Zvláštní pozornost byla věnována pohodlí cestujícího na zadním sedadle vpravo, který má na boku opěradla předního sedadla snadno dostupné ovladače pro podélné nastavení a sklápění sedadla spolujezdce.

C5 X je součástí programu Citroën Advanced Comfort® a nabízí vpředu i vzadu sedadla Advanced Comfort. Ty tvoří tkanina s vysokou hustotou a 15 mm silná vrchní pěna. Sedadla Citroën Advanced Comfort® nabízejí jedinečný vizuální komfort díky specifickému čalounění, komfort při dosednutí díky příjemné pěně, která okamžitě po usednutí nabízí oporu podobnou jako matrace, dynamický komfort díky kombinaci strukturované pěny na povrchu a elastické látky a konečně komfort z hlediska držení těla díky řadě možností elektrického nastavení sedadel řidiče i spolujezdce (podélné, výškové, bederní, sklon sedáku a opěradla). Sedadlo řidiče se při nastupování do vozu automaticky posune dozadu, aby se usnadnilo nastupování, a poté se vrátí do polohy uložené v paměti. Přední sedadla jsou pro větší pohodlí vybavena výškově a hloubkově nastavitelnými opěrkami hlavy. Sedadla jsou rovněž vyhřívaná, větraná a vybavená masážní funkcí. Sedadla Advanced Comfort tak poskytují pocit pohody cestujícím, ať už sedí ve voze kdekoliv.

Vnitřní prostor nabízí také velké množství pečlivě navržených odkládacích přihrádek na všechny drobné předměty každodenní potřeby. Patří k nim velká hluboká schránka před sedadlem spolujezdce, odkládací schránka pod přední středovou loketní opěrkou s křídlovým otevíráním, odkládací schránka pod středovou konzolou krytá posuvnou roletkou, ve které je především umístěn systém bezdrátového nabíjení telefonů, otevřená odkládací schránka před středovou loketní opěrkou, držáky nápojů zabudované do středové konzoly a do loketní opěrky zadních sedadel, rozměrné kapsy ve dveřích s protiskluzovými povrchem nebo kapsy na zadní straně předních sedadel. Celkem jde o 13 praktických a důmyslných úložných přihrádek o celkovém objemu 29 litrů, které usnadňují cestujícím život na palubě.

(AKTIVNÍ) ODPRUŽENÍ CITROËN ADVANCED COMFORT: ODFILTROVÁNÍ NEROVNOSTÍ VOZOVKY 

Vůz C5 X je standardně vybaven odpružením Citroën Advanced Comfort, což je exkluzivní inovace značky Citroën, která filtruje překážky, výmoly, žlábky, retardéry a další nerovnosti na vozovce a zajišťuje tak hladkou jízdu a pocit jízdy jako na létajícím koberci. Tento efekt, který je pro Citroën tak důležitý, vytváří jednoduchá a účinná technologie tlumičů s dvojitými hydraulickými dorazy. 

Plug-in hybridní verze vozu C5 X posouvá komfort ještě dále díky aktivnímu odpružení Citroën Advanced Comfort®, které zajišťuje nepřetržitou aktivní regulaci odpružení. Díky senzorům snímajícím stav vozovky a počítači, který určuje tuhost nastavení odpružení pro každé kolo zvlášť, nabízí C5 X svým cestujícím maximální komfort za všech jízdních podmínek. Systém aktivního řízení odpružení tak zvyšuje účinnost progresivních hydraulických dorazů®, neboť při jízdě více uvolňuje odpružení, aby vůz doslova letěl nad vozovkou, zároveň snižuje naklánění karoserie a zaručuje oporu karoserie při větším zatížení. Tato technologie tak poskytuje pocit měkkosti a zároveň komfort na palubě.

SVĚTLÁ KABINA, KTERÁ JE IZOLOVANÁ OD VNĚJŠÍHO HLUKU

Na palubě vozu C5 X je dostatek světla díky 360° zaskleným plochám kolem celého vozu včetně oken u zadních sloupků a také díky velkému střešnímu oknu. Interiér umocňuje bílé ambientní osvětlení s nastavitelnou intenzitou, které podtrhuje „vznášející se“ elegantní vzhled výbavy. Osvětlená je také přihrádka před sedadlem spolujezdce, zavazadlový prostor, prostor pod středovou konzolou, ovladače otevírání dveří či prostor pro nohy. Lehkost pohodového interiéru ještě více umocňuje světlé obložení.

Pro další zvýšení komfortu na palubě a co nejpříjemnější cestování ve voze C5 X byla zvláštní pozornost věnována akustice, zejména vrstveným akustickým oknům předních a zadních dveří, která zajišťují výjimečnou izolaci od vnějších rušivých vlivů. C5 X tak nabízí nejlepší akustický komfort ve své třídě. Plug-in hybridní verze jde ještě dál a umožňuje cestujícím vychutnat si potěšení z rozjezdu a tiché jízdy ve 100% elektrickém režimu. C5 X Hybrid nabízí možnost absolvovat většinu každodenních cest (až 55 km) v elektrickém režimu a využívat komfortu tiché a plynulé jízdy v elektrickém režimu.

INTUITIVNÍ A ERGONOMICKÉ MÍSTO ŘIDIČE

Rozhraní, která slouží řidiči vozu C5 X, jsou jednoduchá, intuitivní a ergonomická, aby se snížila jeho duševní zátěž a umožnila se mu bezpečná jízda. Ve střední části palubní desky je umístěn velký 12palcový dotykový displej, který nabízí výjimečný uživatelský zážitek: čitelnost obrazovky s vysokým rozlišením, ergonomii a snadné ovládání. Řidič má kromě 7palcového digitálního přístrojového panelu k dispozici rozšířený Head Up displej, který promítá potřebné informace o jízdě před čelní sklo, takže nemusí spouštět oči ze silnice. Pocit bezpečí umocňuje také komunikační a zábavní systém s rozpoznáváním přirozeného hlasu, který umožňuje řidiči přirozeně, snadno a s jistotou komunikovat s vozem.

Předchozí

DKV Mobility spolupracuje se společností TRAVIS Road Services

Společnost HYVIA představuje prototyp Renault Master Van H2-TECH

Další